15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Ekstremalnie suche dłonie. Co zrobić z tym problemem?

Kochane dziewczyny! W ostatnim czasie zauważyłam, że zdecydowanie zbyt mało uwagi poświęcam moim dłoniom. Oczywiście, dbam o paznokcie, nakładam odżywki i robię hybrydy, jednak nie myślę o moich dłoniach jako o całości. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o nawilżeniu twarzy i ciała, ale także absolutnie nie można pomijać rąk.

Przy przywitaniach, wspólnym trzymaniu się za ręce z drugą połówką, czy też przy innych zwyczajnych czynnościach, ludzie często zwracają uwagę na kondycję naszej skóry dłoni. Nie chcę być kojarzona z szorstkim i nieprzyjemnym dotykiem, dlatego postanowiłam szerzej zainteresować się tematem pielęgnacji tego obszaru. Jeśli Ty też pragniesz zgłębić ten wiedzę na ten temat, to zapraszam do rozpoczęcia przygody z delikatnymi i gładkimi dłońmi.

Co powoduje suchość dłoni?

Nasze ręce są nieustannie narażone na wysuszenie, dlatego też trzeba wiedzieć, jakich sytuacji unikać i jakie podjąć działania, by zapobiec przykrym efektom. Chyba najbardziej oczywistą przyczyną są warunki atmosferyczne, które często nie sprzyjają delikatnej skórze dłoni. Zbyt niska temperatura, słońce czy też deszcz charakteryzują się negatywnym działaniem względem wspomnianego obszaru ciała. Także alergie, choroby dermatologiczne oraz różne schorzenia prowadzą do zaczerwienień i swędzenia. Uważać musimy na wszelkiego rodzaju szkodliwe detergenty, które przy wykonywaniu zwykłych domowych obowiązków, potrafią skutecznie zniszczyć naszą skórę. Brzmi znajomo? Pora dowiedzieć się jak temu przeciwdziałać!

Jak pomóc naszym dłoniom?

Wielkie zmiany zaczynają się często od niepozornych decyzji, które w swoich skutkach mogą przynieść dużo korzyści. Zwykłe założenie rękawiczek podczas mrozów może uratować nasze dłonie przed złą kondycją. Również wybór delikatnych i przyjaznych skórze środków czystości, będzie zdecydowanie dobrą decyzją. Należy poznać swoje ograniczenia i w razie niepożądanych efektów, zacząć stosować hipoalergiczne kosmetyki. Nie zapominajmy także o nieco bardziej ogólnych sposobach na dbanie o siebie, takie jak właściwa diagnostyka chorób skóry, czy też innych dotykających nas schorzeń. Gdy myślę o tych wszystkich sposobach na piękną skórę dłoni, okazuje się, że wystarczy podjęcie kilku dobrych decyzji w życiu codziennym, by nasz dotyk stał się przyjemny.

O co chodzi z tym nawilżaniem?

Przede wszystkim, jako osoby samoświadome, powinniśmy wiedzieć, jak istotna jest pielęgnacja skóry dłoni odpowiednimi kosmetykami. Na spierzchnięte dłonie idealnie sprawdzi się krem nawilżający, czyli produkt, który każda kobieta powinna mieć w kosmetyczce. Nasze ręce powinny być smarowane specyfikiem przynajmniej dwa razy dziennie, tak aby były delikatne i gładkie. Trzeba także pamiętać o właściwym rozprowadzeniu kremu, gdyż często nie tylko zewnętrzna powierzchnia skóry dłoni potrzebuje pielęgnacji, ale także część wewnętrzna, jak i przestrzeń między palcami.

Nie wiem jak Wy, dziewczyny, ale ja już się zbieram, by za kilka chwil zaopatrzyć się w niezbędną porcję kremu, dla idealnie miękkiej i odżywionej skóry dłoni.

Poprzedni Post
Najczęściej popełniane błędy podczas malowania ust
Następny Post
Moja poranna pielęgnacja – sprawdzone kosmetyki!

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź