15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Błędy w makijażu, które popełniamy nieświadomie

błędy w makijażu

Trudna sztuka makijażu dla wielu kobiet pozostaje jeszcze poza zakresem ich umiejętności. Mimo że make-up wykonujemy niemal codziennie, dojście do perfekcji nie jest łatwe. Jakie błędy w makijażu popełniamy najczęściej?

Mam to szczęście, że posiadam jako takie zdolności manualne i lubię rysować, więc bez problemu przekładam to na kwestie makijażu. Zblendowanie cieni albo zrobienie równych, symetrycznych kresek to dla mnie drobnostka.

Niestety nie każdy ma to szczęście i dla wielu kobiet przeszkodzą nie do przejścia jest stworzenie nienagannego makijażu. Wciąż popełniamy te same błędy, o których możemy przeczytać już niemal wszędzie.

Oto (moim zdaniem) 3 najczęstsze BŁĘDY W MAKIJAŻU. Czy Ty też je popełniasz? Jeśli tak, natychmiast przestań! 🙂

Błąd 1. Malowanie się po ciemku

Ja wszystko rozumiem, bo szykujemy się do pracy nierzadko jak jeszcze jest ciemno, szaro i do tego chce nam się spać. To wszystko nie wpływa korzystnie na efekt naszej pracy pędzlami i paletą do konturowania. Zachęcam jednak do tego, aby zainwestować w dobrej sztuczne oświetlenie nad lustrem (a najlepiej naokoło niego). Niedostateczna ilość światła daje bowiem złudne wrażenie, że makijaż jest za mało intensywny, a w rzeczywistości po wyjściu na światło dzienne wygląda on co najmniej nienaturalnie. Dziewczyny, makijaż zawsze wykonujcie w łazience lub przed toaletką z dużym, dobrze oświetlonym lustrem.

Błąd 2. Ten sam odcień podkładu przez cały rok

O tym rzadko się mówi, a to bardzo ważne. Wiele kobiet używa bowiem podkładu, korektora i pudru w tych samych odcieniach przez cały rok, co jest ogromnym błędem. Halo, przecież kolor naszej cery zmienia się wraz ze zmianami pór roku. Latem, kiedy zyskujemy trochę opalenizny, skóra jest ciemniejsza, a zimą staje się dużo bledsza. Sugeruję, żeby brać do pod uwagę i mieć przynajmniej dwa różne podkłady na zimę i lato, bo stosowanie tego samego może przynieść co najwyżej efekt maski i odróżniającego się od szyi odcienia twarzy.

Błąd 3. Używanie przeterminowanych kosmetyków

Aż głupio, że muszę o tym pisać. Prawda jest jednak zaskakująca – bardzo często stosujemy przeterminowane kosmetyki albo zupełnie nie mając o tym pojęcia, albo robiąc to świadomie. Nie przykładamy wagi do dat ważności kosmetyków i oznaczeń PAO. Niestety to również odbija się na jakości naszego makijażu. Nałożenie na powieki nieużywanego przez ostatnie trzy lata cienia do powiek albo przypudrowanie policzków znalezionym w starej kosmetyczce prasowanym różem to droga do nietrwałego i źle wykonanego makijażu, a w najgorszym przypadku nawet do różnego rodzaju podrażnień i reakcji alergicznych.

domowe maseczki
Poprzedni Post
Zabiegi podróżniczki, czyli przepisy na szybkie i łatwe maseczki
jak czyścić szczotki i grzebienie?
Następny Post
Kąpiemy szczotki i grzebienie do włosów. Jak to zrobić i jakich kosmetyków myjących użyć?

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź