Cienie, sińce i worki pod oczami to temat długi i bolesny. Cienie i sińce pod oczami mają podłoże genetyczne lub są skutkiem zarwanej nocy. Cienie pod oczami mogą pojawiać się także w wyniku niedotlenienia lub zaburzeń w przepływie krwi w drobnych naczynkach, na przykład u palaczy lub po długiej pracy przy komputerze. Ich inną przyczyną jest nadmierna produkcja melaniny, która sprawia, że skóra w okolicy oczu ma ciemniejsze zabarwienie. Z kolei worki pod oczami to konsekwencja zastojów limfatycznych. Jakie są moje sposoby na cienie, sińce i worki pod oczami?
Moje sposoby na cienie, sińce i worki pod oczami
Korektor na cienie i sińce pod oczami
Korektor pod oczy, który zneutralizuje cienie lub sińce, musi mieć kolor morelowy bądź łososiowy. Powinien być jaśniejszy od skóry, ale najwyżej o dwa tony. Równie istotna co kolor korektora jest jego konsystencja – płynna ma tę przewagę nad tłustą, że zastyga zaraz po rozprowadzeniu.
Wybór korektorów pod oczy jest bardzo szeroki. Możecie zdecydować się na korektor mineralny, matowy lub rozświetlający. Mineralny korektor pod oczy ma postać proszku. Ma tę zaletę, że nie gromadzi się w załamaniach skóry, tylko pozostaje na miejscu w niezmienionej formie. Matowy korektor pod oczy jest trwały, ale może wysuszać delikatną skórę pod oczami. Jeżeli zdecydujecie się właśnie na niego, unikajcie kosmetyków do makijażu, które dają zbyt matowe wykończenie. Rozświetlający korektor pod oczy ma znikome właściwości kryjące, dlatego sprawdza się tylko w przypadku delikatnych cieni pod oczami. Ponadto połysk podkreśli zmarszczki, więc dojrzałe kobiety nie powinny wybierać korektorów o takim działaniu.
Jeżeli stosujecie korektor, Wasz krem pod oczy na dzień nie powinien być ciężki i tłusty. Najlepszy będzie taki o konsystencji żelu. Jeżeli używacie bazy pod cienie, spróbujcie nałożyć odrobinę także pod oczy – taki zabieg przedłuży trwałość makijażu.
Korektor pod oczy nakładajcie palcami lub za pomocą specjalnego pędzelka na obszar skóry pod okiem w kształcie trójkąta, nie półksiężyca. Podstawa trójkąta powinna znajdować się pod okiem, a jego wierzchołek na wysokości czubka nosa. Taki sposób aplikacji kosmetyku odmłodzi twarz. Korektor nałożony pod oczy utrwalcie pudrem transparentnym.
Chłodny kompres na cienie, sińce i worki pod oczami
Żelowe okulary, zwłaszcza schłodzone w lodówce przed założeniem, obkurczają naczynka krwionośne oraz likwidują cienie i obrzęki. Dają szybką poprawę w przypadku wszystkich niedoskonałości w okolicy oczu. Alternatywnie możecie tuż po przebudzeniu przykładać do skóry pod oczami wcześniej schłodzoną w lodówce łyżeczkę do herbaty. Innym dobrym rozwiązaniem są kompresy z chłodnego naparu z pietruszki lub okłady z plasterków świeżego ogórka. Czemu by nie wypróbować maseczek pod oczy w postaci płatków, głównie żelowych, nasączonych substancjami poprawiającymi mikrokrążenie? Takie żelowe płatki dają uczucie chłodu i w efekcie zwężają naczynia krwionośne.
Krem o właściwościach rozjaśniających, rozświetlających i obkurczających na cienie, sińce i worki pod oczami
Rozjaśniająco na cienie i sińce pod oczami oraz obkurczająco na worki pod oczami działa krem na bazie witaminy C i K, kofeiny lub wyciągów ziołowych z bławatka, arniki, świetlika czy miłorzębu. Po tym, jak nałożycie pod oczy krem, wmasowujcie go delikatnie bez rozciągania skóry. To pobudzi przepływ limfy (co pomoże zredukować cienie, sińce i worki pod oczami) i przyśpieszy zniknięcie obrzęków (i dzięki temu zniweluje worki pod oczami). Aby ostatecznie zamaskować cienie pod oczami, użyjcie jasnozielonego lub rozświetlającego korektora.
A jakie są Wasze sposoby na cienie, sińce i worki pod oczami? Podajcie swoje propozycje w komentarzach!
0 Komentarz