15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Nawilżanie na maksa! Co zrobić, żeby twoja skóra i włosy były piękne i zdrowe?

nawilżanie skóry i włosów

Cześć!

Nawilżona skóra to zdrowa skóra. Podobnie jest z włosami. Jeżeli chcesz cały czas wyglądać młodo i zdrowo, to do pielęgnacji włącz odpowiednie kosmetyki i urodowe metody. Jednak to nie wszystko. Planujesz profesjonalnie zadbać o siebie? Musisz zmienić tryb życia i dietę, o kosmetycznych akcesoriach nie wspominając.

Nawilżamy twarz, szyję i dekolt

Najważniejszym kosmetykiem w pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu jest krem nawilżający. Powinnaś zacząć stosować go w tym momencie, w którym pierwszy raz zrobiłaś sobie makijaż. Produkty do pielęgnacji i kolorówka muszą iść ze sobą w parze. Jaki krem nawilżający wybrać? To oczywiście zależy od rodzaju cery:

  • skóra normalna – właściwości nawilżające powinny mieć kosmetyki, których używasz na co dzień, a więc: tonik, preparat do demakijażu i oczyszczania, płyny micelarne i inne;
  • skóra skłonna do przesuszeń i skóra mieszana – w pielęgnacji tych rodzajów cery niezbędny jest dobrze nawilżający krem stosowany rano i wieczorem. Sucha skóra, która nie jest odpowiednio pielęgnowana, szybko uwrażliwia się, a skóra mieszana może się przesuszać lub produkować zbyt dużą ilość sebum;
  • skóra dojrzała – prawidłowa pielęgnacja tego rodzaju cery musi być nastawiona na nawilżenie, ujędrnianie i zwalczanie wolnych rodników.

A czym nawilżać skórę twarzy, szyi i dekoltu? Na rynku kosmetycznym jest mnóstwo produktów, które nawilżą te części ciała. Należą do nich między innymi: kremy, sera, maski, esencje i ampułki. Stosuj je każdego dnia, a twoja skóra stanie się gładka, ujędrniona, zdrowa i odporna na szkodliwe czynniki z zewnątrz.

Jak nawilżać ciało?

Skórę powinno się nawilżać po każdym prysznicu lub kąpieli. Dlaczego? Produkty, które stosujemy podczas wieczornej pielęgnacji, naruszają barierę hydrolipidową skóry, a w konsekwencji mogą prowadzić do podrażnień. Jeżeli po umyciu skóry czujesz ściągnięcie, pieczenie i suchość, to natychmiast zastosuj balsam, krem lub masło kosmetyczne. Regularne stosowanie takich kosmetyków odbudowuje barierę hydrolipidową, nawilża i odżywia skórę. Produkty takie zazwyczaj zawierają mnóstwo witamin, minerałów, olejków i roślinnych wyciągów. Do codziennej pielęgnacji przydadzą ci się suche olejki, które praktycznie zaraz po aplikacji się wchłoną. Jeśli chcesz przyspieszyć działanie kosmetyków do nawilżania ciała, to raz na tydzień zrób peeling, który usunie martwy naskórek, przyspieszy wchłanianie składników i poprawi kondycję skóry.

Nawilżamy włosy i skórę głowy

Po czym poznać, że twoje włosy są suche, osłabione i potrzebują natychmiastowej odnowy? To bardzo proste. Włosom brak naturalnego połysku, nie są elastyczne, łatwo się puszą i elektryzują, a ich końcówki są rozdwojone. Kondycja pasemek pogarsza się z kilku powodów:

  • szkodliwych czynników zewnętrznych (zanieczyszczenie środowiska, smog, wolne rodniki);
  • warunków atmosferycznych (zmiany temperatur, wilgotność powietrza, promieniowanie UV);
  • niewłaściwej pielęgnacji (nadużywanie niektórych kosmetyków lub stosowanie źle dobranych produktów);
  • zbyt dużej liczby zabiegów fryzjerskich (częste farbowanie, używanie urządzeń generujących wysoką temperaturę, zabiegi mocno obciążające włosy i skórę głowy).

Jak dbać o ziszczone włosy i podrażnioną skórę głowy? Dobierz kosmetyki odpowiadające rodzajowi i potrzebom twoich pasemek. Zaplanuj program pielęgnacyjny, na który składać się będą: oczyszczanie szamponem, nawilżanie i odżywianie maskami lub odżywkami, kuracja ampułkami. Szampon i odżywkę stosuj wtedy, gdy włosy wymagają mycia, a maskę nakładaj dwa razy w tygodniu. Kurację ampułkową przeprowadzaj wtedy, kiedy twoje włosy są bardzo zniszczone i wymagają natychmiastowej odbudowy. Aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty, ogranicz stosowanie kosmetyków do stylizacji i urządzeń wytwarzających wysoką temperaturę.

Czy wy, dziewczyny, nawilżacie na maksa swoją skórę i swoje włosy?

sposoby na cienie pod oczami
Poprzedni Post
Moje sposoby na cienie, sińce i worki pod oczami
błędy w pielęgnacji skóry
Następny Post
Błędy w pielęgnacji skóry, które popełniałam latami

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź