15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Piramida piękna – czym jest w pielęgnacji skóry?

piramida piękna w pielęgnacji skóry

Pewnie wiele z Was słyszało o niezwykłej mocy piramid. To nie jest „tylko” kamienny stożek. Okazuje się, że jest coś życiodajnego, pełnego energii w tej symetrycznej bryle. Nie tylko przyciąga ona energię, ale również sama ją wytwarza. Konserwuje żywność, ostrzy żyletki, mumifikuje ciała… Niezwykłe i wciąż nie do końca wyjaśnione. Ja posłużę się dziś jej kształtem, aby wytłumaczyć Wam inny rodzaj energii – nasza własną, życiodajna, która odpowiada za młodość skóry. Nie bez powodu schemat prawidłowego żywienia zamknięty jest w owym stożkowym modelu. Piramida posłuży nam dzisiaj do stworzenia precyzyjnego schematu pielęgnacji skóry. Taki model sprawi, ze będzie to plam pielęgnacji idealnej. Tchnijmy trochę energii w zmęczoną, pełną niedoskonałości skórę i nauczmy się działać wyłącznie na jej korzyść. Zobaczycie, jak dzięki piramidzie pielęgnacji skóra przejdzie totalną metamorfozę.

Piramida młodości dla pięknej skóry – schemat

Pielęgnacja skóry, która przyniesie zamierzony efekt powinna mieć kilka zasad – w piramidzie umieszczam je na osobnych poziomach. Im niżej są one w w schemacie – tym ważniejsze jest ich przestrzeganie – stanowią one bowiem podstawę, bez której „wyższe piętra” nie mają sensu. Piramida pielęgnacji idealnej wyglądałaby tak”

  • PODSTAWA – odbudowa (dokładne oczyszczanie i dobry kosmetyk pielęgnacyjny zgodny z potrzebami Waszej skóry).
  • I PIĘTRO – antyoksydacja, czyli „wymiatanie” wolnych rodników i ochrona komórek skóry przed wolnymi rodnikami.
  • II PIĘTRO – filtry UV – ochrona skóry przed niszczącym działaniem promieni słonecznych i przed tzw. fotostarzeniem.
  • III PIĘTRO – odmłodzenie i rewitalizacja – pobudzanie skóry do regeneracji i odnowy komórkowej.

Piramida młodości dla pięknej skóry – omówienie

PODSTAWA – czysta skóra, dobrze dobrany do jej potrzeb krem

Co leży u podstaw pielęgnacji skóry? Oczywiście (pewnie się domyślacie), że dokładne oczyszczanie oraz naprawczy krem bazowy dopasowany do rodzaju Waszej skóry. Ten rodzaj pielęgnacji ma za zadanie przywrócić równowagę lipidowa skóry, odbudować jej płaszcz ochronny, normalizować sebum, złuszczać zbędny, zalegający i blokujący ujścia gruczołów łojowych naskórek, nawilżać jego głębsze warstwy.

Okazuje się, że wiele kobiet ma zaburzone funkcje obronne skóry – intensywnie działające kosmetyki o kontrowersyjnym składzie potrafią całkowicie zetrzeć z powierzchni skóry jej płaszcz lipidowy. Aby oczyścić skórę sięgajcie po delikatne, naturalne preparaty lub naturalne mydła (mydło węglowe, mydło Aleppo), oraz zawsze pamiętajcie o tonizowaniu skóry. Aby dokładnie usunąć sebum, brud i kurz oraz wszelkie zanieczyszczenia regularnie wykonujcie peelingi do twarzy – dzięki nim macie szansę na zdrowa, gładka skórę która „chętniej” się odnawia i łatwiej chłonie aktywne składniki z kremów.

I PIĘTRO – ANTYOKSYDACJA

Witajcie na pierwszym piętrze pielęgnacji skóry. Będziecie tu ograniczać powstawanie wolnych rodników, chronić skórę przed wszelkimi stanami zapalnymi i podrażnieniami, a nawet ochronicie jej DNA.

To ważne piętro. Przemiany tlenowe w organizmie powstają tzw reaktywne formy tlenu – to cząstki gazu, w którym brak elektronu. Są agresywnymi uzurpatorami bez zasad. Rozbijają inne zdrowe „związki” tlenu i elektronu, a przez to niszczą materiał genetyczny w naszej skórze. Gdy robią to zbyt często i intensywnie – powstaje zjawisko zwane stresem oksydacyjnym. To prowadzi do poważnych chorób, starzenia, stanów zapalnych skóry.

Jakie czynniki wywołują stres oksydacyjny? Toksyny w powietrzu, promieniowanie UV, stres, zażywane leki, używki, zła dieta, przemęczenie. Organizm możecie wspierać antyoksydantami, które są w stanie neutralizować reaktywne formy tlenu. Należy je stosować niezależnie od rodzaju cery. Do najlepszych przeciwutleniaczy należą: wyciąg z pestek winogron, kwas LA czyli alfa-liponowy, flawonoidy ze skórki jabłka, ekstrakt z tarczycy bajkalskiej (białko enzymatyczne), karoteny, witaminy A, C, E, koenzym Q10.

II PIĘTRO – FILTRY UV

Trochę rozczaruję niektórych z Was i sprowadzę na ziemię: nie istnieje „zdrowa i bezpieczna opalenizna”. Opalanie nigdy nie będzie dobre dla skóry, zawsze działa na jej niekorzyść. To nie wszystko. Promieniowanie UVA to około 90% całości szkodliwych promieni, które docierają na Ziemię. Ten typ promienioowania „bombarduje” naszą skórę przez cały rok. Przenika przez ubrania, przez szyby w samochodzie, jest obecne w solariach (tak, niestety ta forma opalania nie jest żadną alternatywą dla słońca). Promieniowanie UVA dociera głęboko do skóry właściwej i niszczy włókna kolagenu, elastyny, zmienia nasze DNA. Przyczynia się do starzenia i nieodwracalnych uszkodzeń skóry (fotostarzenie się skóry). Jest bardzo groźne, dlatego kremy z wysokim filtrem to absolutna konieczność. Czy wiecie, że jedne z pierwszych zmarszczek powstających na skórze często są efektem fotostarzenia się skóry? Okazje się, ze wystarczy dobrać skórze odpowiedni krem BB (często mają one dosyć wysoki filtr o faktorze SPF 30 – taka ochrona w zupełności wystarczy twarzy).

III PIĘTRO – REWITALIZACJA

Ostatnie piętro, czyli swoisty „penthouse” pielęgnacji skóry. W eleganckim lofcie znajdziecie wszelkiego rodzaju dodatkowe zabiegi, metody i profesjonalne kosmetyki, które zapewnia Wam doskonałą profilaktykę anty-aging. To tu również skrywają się wszelkiego rodzaju maseczki do twarzy oraz zaawansowane sera i ampułki do pielęgnacji skóry. Pamiętajcie jednak, że bez podstawy pielęgnacji nie zadziałają one w takim natężeniu jak byście chcieli i nie przyniosą spodziewanych efektów. Jeśli chcecie dać Waszej skórze dodatkowego, pielęgnacyjnego „kicka” polecam wybrać się do profesjonalisty – kosmetyczka pomoże Wam określić potrzeby skóry i podpowie zabieg i jaka pielęgnacja będzie najlepsza.

Co sądzicie o takiej piramidzie? Ma sens, prawda? Stosujecie taką przemyślaną, poukładaną pielęgnację każdego dnia?

jak dobrać olejek do potrzeb skóry
Poprzedni Post
Jak dobrać olejek do potrzeb skóry? Moje rady i wybory
metody depilacji w ciąży
Następny Post
Jakie metody depilacji w ciąży polecam?

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź