15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Kąpiemy szczotki i grzebienie do włosów. Jak to zrobić i jakich kosmetyków myjących użyć?

jak czyścić szczotki i grzebienie?

Jak się ma cię, dziewczyny!

Szczotkom i grzebieniom do włosów od czasu do czasu przyda się kąpiel. One też zasługują na odrobinę troski. A tak na poważnie szczotki trzeba regularnie myć i oczyszczać. Uwierzcie mi, że nie ma łatwiejszego zajęcia. Sprawdźcie, jak to zrobić.

Po co myć szczotki i grzebienie?

Używasz ich rano i wieczorem, a potem odkładasz na półkę. Przez cały dzień zbierają kurz i wiele innych zanieczyszczeń obecnych w powietrzu. Pozostają na nich połamane włosy, łupież, a nawet sebum. Twoje szczotki i grzebienie nie mają łatwego życia. A teraz pomyśl, co by się stało, gdybyś rozczesywała włosy takim brudnym przedmiotem. Straszne… To co jest na szczotce, znalazłoby się na twojej głowie. Podrażnienia i choroby murowane!

Jak czyścić szczotki i grzebienie?

Po pierwsze, przyjrzyj się swojej szczotce bardzo dokładnie. Mimo że nie zobaczysz mikroskopijnych bakterii i zarazków, to przekonasz się, ile włosów wypadło ci w ostatnim tygodniu. Dostrzeżesz też plamki brudu, które należy dokładnie wyszorować. Czasami na włosach szczotek i wypustkach grzebieni gromadzą się resztki kosmetyków do stylizacji. Te również trzeba umyć.

Po drugie, spróbuj „wyczesać” wszystkie włosy i zanieczyszczenia spomiędzy wypustem szczotki. Użyj do tego grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami. Następnie przygotuj kąpiel. Do miski z ciepłą wodą wlej oczyszczający szampon lub produkty antystatyczne. Włóż szczotki i grzebienie w taki sposób, aby trzonki wystawały ponad poziom wody. Jeżeli używasz drewnianych akcesoriów lub tych wykonanych z naturalnych materiałów, to pamiętaj, że nie wolno ich namaczać dłużej niż przez 5 minut. Mogłyby się odkształcić lub zniszczyć. Wszystkie zanieczyszczenia wyskrob za pomocą specjalnego czyścika (do kupienia w każdym sklepie internetowym z artykułami fryzjerskimi). Następnie zmyj nadmiar piany, wkładając szczotki i grzebienie pod bieżącą wodę. Pamiętaj, żeby dokładnie spłukać szampon.

Po trzecie, wysusz szczotki i grzebienie. Wilgoć sprzyja powstawaniu bakterii i psuciu się materiału, z którego wykonane są twoje akcesoria do rozczesywania włosów. Połóż je w suchym miejscu lub wysusz za pomocą suszarki z niezbyt gorącym strumieniem powietrza. Teraz bez przeszkód możesz szczotkować i modelować włosy.

błędy w makijażu
Poprzedni Post
Błędy w makijażu, które popełniamy nieświadomie
perfumy
Następny Post
Jak nauczyłam się rozróżniać zapachy perfum? Kilka przydatnych porad

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź