15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Talk kosmetyczny – czy naprawdę jest taki niebezpieczny?

talk kosmetyczny

Cześć!

Na pewno znasz ten biały proszek, którym mamy zasypują pupy swoich niemowlaków. Talk, bo o nim mowa, znajduje się również w wielu kosmetykach do pielęgnacji i makijażu. Niektórzy twierdzą, że ma zbawienny wpływ na skórę, inni natomiast uważają, że jest bardzo groźny. Jak jest naprawdę? Przeczytaj mój wpis, a wszystkiego się dowiesz.

Czym jest talk kosmetyczny?

Talk kosmetyczny jest bezzapachowym produktem w formie proszku o białym kolorze. Jest stosowany w kosmetyce i domowym leczeniu otarć, ranek i innych niewielkich uszkodzeń skóry. Znajduje się w wielu domach, a do dziś jest stosowany jako zasypka dla niemowlaków, co chroni ich skórę przed otarciami. Co ciekawe talk kosmetyczny znalazł zastosowanie na wielu polach pielęgnacji skóry i włosów. Jeżeli nie możesz używać chemicznych substancji, a taką jest talk, to możesz zastąpić go skrobią ziemniaczaną, skrobią kukurydzianą lub pudrem ryżowym.

Talk kosmetyczny – właściwości

Talk jest minerałem, który występuje w środowisku. Jest bardzo miękki i podobno można kroić go nożem. Wytwarza się z niego proszek wykorzystywany do produkcji farmaceutyków i kosmetyków. Dzięki niemu produkty mają bardziej zbitą konsystencję, lepszą przyczepność i piękniejszy kolor. Czy talk jest szkodliwy? Prowadzone nad nim badania nie wykazały rakotwórczych właściwości. Jednak stosowany w nadmiarze może zapychać pory skóry i prowadzić do pojawiania się zaskórników.

Talk kosmetyczny – zastosowanie

  1. Talk jako suchy szampon. Użyj talku, gdy nie masz czasu umyć włosów lub na szybko musisz odświeżyć fryzurę. Proszek nasyp na dłonie i wetrzyj w skórę głowy i u nasady włosów. Odczekaj około 10 minut, a potem rozczesz pasemka. Fryzura powiększy swoją objętość, będzie czysta i świeższa. Pamiętaj, żeby wieczorem dokładnie umyć głowę, bo talk pozostawiony na dłużej lub często stosowany może podrażnić skórę.
  2. Talk jako dezodorant do stóp. Biały proszek rozwiąże twoje problemy z nadmiernym poceniem się i nieprzyjemnym zapachem. Talkiem obsyp stopy, a wieczorem zastosuj krem nawilżający – talk może wysuszyć skórę.
  3. Talk jako preparat do depilacji woskiem. Przed usunięciem zbędnego owłosienia skóra powinna być sucha i gładka, żeby wosk miał lepszą przyczepność. Wystarczy, że obsypiesz depilowaną część ciała talkiem, a uzyskasz lepszy efekt. Co więcej będzie ci lepiej aplikować wosk, a następnie usuwać włoski.
  4. Talk na upiększenie rzęs. Nałóż na rzęsy pierwszą warstwę maskary i odczekaj aż całkowicie się wchłonie. Następnie starą, ale czystą szczoteczką nanieś niewielką ilość talku. Potem zaaplikuj kolejną warstwę maskary. Taki trik przedłuży efekt makijażu, zapobiegnie osypywaniu się lub spływaniu tuszu oraz pogrubi, wydłuży i podkręci rzęsy.
  5. Talk zamiast pudru. Produkt ma działanie matujące, pochłaniające nadmiar sebum i utrwalające makijaż. Możesz stosować go tak samo jak używałaś puder, czyli puchatym pędzlem oprószyć twarz. W takiej roli najlepiej sprawdzi się u osób z jasną karnacją i nakładany na strefę T. Ale uważaj! Nadużywanie talku może prowadzić do zapychania porów skóry i powstawania wągrów.
  6. Talk jako zasypka. Wykorzystaj talk jako proszek pochłaniający wilgoć, bakterie lub nieprzyjemny zapach. Porcję produktu wsyp do butów, rękawic bokserskich lub innych elementów garderoby, które mogą być narażone na zagrzybienie.
sauna
Poprzedni Post
Byłam w saunie! Jak zadbałam o włosy? Moje triki pielęgnacyjne przed i po saunowaniu
sposoby na piękne usta
Następny Post
Jak dbam o usta? Moje domowe sposoby na piękne usta

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź