15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Szczoteczka elektryczna do oczyszczania twarzy – moja opinia

Szczoteczka do oczyszczania twarzy może być manualna i elektryczna. To akcesorium zyskuje na popularności, ponieważ umożliwia staranny demakijaż i głębokie oczyszczenie porów. Dzięki temu cera nabiera blasku, a aktywne składniki kremów lepiej wnikają w skórę i w efekcie ją odżywiają. Ponadto masaż szczoteczką złuszcza naskórek i pobudza krążenie. Jakie zalety i wady ma szczoteczka elektryczna do twarzy oraz jakie są przeciwwskazania do jej stosowania? Jak używać szczoteczki elektrycznej do twarzy, jak często ją stosować i jak o nią dbać? Oto moja opinia na temat szczoteczki elektrycznej do twarzy.

Szczoteczka elektryczna do twarzy – zalety

Elektryczna szczoteczka do twarzy wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, ale szybko zyskała międzynarodową popularność. Przejście z manualnej szczoteczki do twarzy na szczoteczkę elektryczną można porównać z przerzuceniem się z tradycyjnej szczoteczki do zębów na szczoteczkę elektryczną: gdy to zrobimy, trudno nawet sobie wyobrazić powrót do starej metody. Według wyliczeń producentów, szczoteczka elektryczna do oczyszczania twarzy działa nawet sześć razy skuteczniej od mycia jej samymi dłońmi. Wykorzystuje technologię soniczną, dzięki której wykonuje do trzystu ruchów oscylacyjnych na sekundę. W efekcie skutecznie usuwa ze skóry resztki makijażu oraz zanieczyszczenia i sebum, a przy tym głęboko oczyszcza pory.

 

Szczoteczka elektryczna do twarzy – wady

Po pierwsze, nie ma żadnych dowodów naukowych, które potwierdziłyby długotrwałe efekty stosowania szczoteczek elektrycznych. Ponadto – ponieważ działają one dość intensywnie, na początku musicie liczyć się z tym, że wszelkie zanieczyszczenia wyjdą na powierzchnię skóry. Kolejną wadą szczoteczek elektrycznych jest ich wysoka cena, do której należy doliczyć koszt wymiany główek; taką wymianę musicie przeprowadzać raz na 3 miesiące. Co gorsza, każda skóra jest inna, więc szczoteczka elektryczna nie sprawdzi się u każdej kobiety.

Szczoteczka elektryczna do twarzy – przeciwwskazania do stosowania

Przeciwwskazaniem do stosowania szczoteczki elektrycznej są niektóre rodzaje i problemy cery, to znaczy:

 • cera naczynkowa,
 • cera atopowa,
 • cera sucha i zaczerwieniona,
 • łojotokowe zapalenie skóry,
 • zapalenie mieszków włosowych,
 • świąd,
 • egzema,
 • alergia,
 • urazy i uszkodzenia skóry.

Jak używać szczoteczki elektrycznej do twarzy?

Zanim użyjecie szczoteczki elektrycznej, musicie wykonać makijaż oczu, w którym ona Was niestety nie wyręczy. Następnie nałóżcie na wilgotną twarz niewielką ilość kosmetyku oczyszczającego, włączcie szczoteczkę i wykonujcie koliste ruchy. Nie przyciskajcie szczoteczki zbyt mocno do skóry, ponieważ to spowolni jej ruchy i wpłynie negatywnie na efektywność oczyszczania. Oczyszczanie powinno trwać około minuty. Jeżeli Wasza skóra jest wrażliwa lub dopiero zaczynacie swoją przygodę ze szczoteczką elektryczną, włączcie ją jedynie na 30 sekund. Gadżet nadaje się do pielęgnacji nie tylko twarzy, lecz także szyi i dekoltu.

Jak często stosować szczoteczkę elektryczną do twarzy?

Jeżeli Wasza skóra jest zdrowa, możecie używać szczoteczki elektrycznej do twarzy raz w tygodniu – wtedy będzie pełniła funkcję peelingu. Jej zbyt częste stosowanie może zaburzyć barierę lipidową skóry, a w konsekwencji podrażnić ją i uszkodzić oraz wywołać krosty i ropne wypryski. Z tego powodu szczoteczki elektrycznej używajcie z umiarem – tylko wtedy, gdy faktycznie jest taka potrzeba.

Jak dbać o szczoteczkę elektryczną do twarzy?

Po tym, jak wykonamy zabieg z wykorzystaniem szczoteczki elektrycznej, przyłóżcie ją do ręcznika na kilka sekund. Ponadto raz w tygodniu ją myjcie, najlepiej ciepłą wodą i mydłem. Główka zużywa się po trzech miesiącach – wtedy należy ją wymienić.

Szczoteczka elektryczna do twarzy – efekty

Szczoteczka elektryczna dogłębnie oczyszcza skórę, to znaczy:

 • oczyszcza pory,
 • zwalcza niedoskonałości,
 • rozwiązuje problem suchych skórek,
 • opóźnia procesy starzenia się skóry,
 • nadaje skórze twarzy promiennego i świeżego wyglądu.

Aby potwierdzić skuteczność stosowania szczoteczki elektrycznej, przeprowadzono testy z użyciem fluorescencyjnego makijażu. Ich wyniki przedstawiono w postaci zdjęć zrobionych za pomocą lampy na podczerwień, na których widać, że szczoteczka elektryczna usuwa zanieczyszczenia nieporównywalnie dokładniej.

Jestem bardzo zadowolona z tej metody oczyszczania twarzy i każdemu ją polecam. Efekty zauważyłam po trzech tygodniach stosowania szczoteczki elektrycznej, czyli po trzech zabiegach.

Używałyście kiedyś szczoteczki elektrycznej do twarzy? Jeżeli tak, byłyście zadowolone z efektów? Podzielcie się swoimi opiniami!

Poprzedni Post
Jak skutecznie zlikwidować rozstępy? Kilka propozycji dla każdej z was
Następny Post
Jak dbać o biust? Staniki, kosmetyki, ćwiczenia i inne babskie sprawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *