Golenie twarzy brzmi dla Ciebie jak abstrakcja? Rozumiem, jednak musisz wiedzieć, że nie jest to trend wymyślony przez użytkowników TikToka! Okazuje się, że w Azji jest to powszechne. Co więcej, takie światowej sławy ikony jak Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor, oraz Audrey Hepburn również goliły sobie twarz! Obecnie metoda stała się popularna – dzięki użytkowniczkom TikToka, a także Hudy Kattan – właścicielki kultowej marki makijażowej Huda Beauty.
Dobry sposób na pozbycie się niechcianych włosów i wąsika?
Niekoniecznie. Nadmierne owłosienie może świadczyć o problemach hormonalnych, których nie warto lekceważyć! W takim przypadku należy zgłosić się do lekarza, najlepiej endokrynologa. Poza tym są mniej inwazyjne metody na pozbycie się wąsika niż golenie całej twarzy.
Czym golić twarz?
Na pewno nie z maszynką do golenia! Zwykła maszynka nie dość, że nie przyniesie efektu, to może podrażnić skórę. Meszek na twarzy należy usuwać trymerem i należy robić to na sucho. Użytkowniczki zapewniają, że włoski nie odrastają ciemniejsze ani grubsze.
Zalety golenia całej twarzy:
- makijaż wygląda lepiej
- zyskuje się lepszą przyczepność kosmetyków pielęgnacyjnych i produktów makijażowych
- gładsza skóra
- może działać jak peeling
- skutecznie usuwa martwy naskórek
Wady golenia całej twarzy:
- pogorszenie stanu skóry,
- zaburzenie bariera hydrolipidowa (warstwa chroniąca skórę)
- możliwość pojawienia się niedoskonałości
- można zaciąć się trymerem i spowodować ranę
- powstanie zapalenie mieszka włosowego
- odrastające włoski mogą zacząć wrastać
- przy cerze trądzikowej istnieje prawdopodobieństwo na wzmożenie trądziku
Jak widzicie trend golenia całej twarzy ma swoje plusy i minusy. Zdania dermatologów są podzielone: jedni mówią, że jest to niebezpieczne, zaś drudzy, że dzięki goleniu wspomagamy produkcję kolagenu. Ja osobiście chyba bym się na to nie zdecydowała. Wolę użyć dobrej bazy pod makijaż, by efekt końcowy wyglądał lepiej. W dodatku mam skórę suchą i wrażliwą i uważam, że nie po to od lat stosuję świadomą pielęgnację, żeby móc zepsuć ją „na własne życzenie”. Poza tym – nie trzeba wypróbowywać każdego trendu na sobie.
Mam nadzieję, że wpis był dla Was przydatny. A jakie jest Wasze zdanie na temat golenia całej twarzy? Spróbujecie?
0 Komentarz