15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Tego nie wolno ci robić! Nawyki, przez które tracisz urodę

złe nawyki urodowe

Cześć!

Są naszymi przyzwyczajeniami, zachowaniami przejętymi od mamy i koleżanek lub podpatrzonymi w sieci i na portalach społecznościowych. Tymczasem mogą okazać się szkodliwe dla naszej skóry lub naszych włosów. O czym mowa? To nawyki, przez które tracisz urodę. Czy można się ich oduczyć? I jak się przed nimi ustrzec?

Ciasno związane włosy

Gładko zaczesane, ciasno upięte i takie, które przetrwają nawet najsilniejszy wiatr. Mocno spięta fryzura nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Fakt, w tym sezonie modne będą końskie ogony i warkocze. Niemniej takie uczesania mogą okazać się niebezpieczne dla skóry głowy i cebulek włosowych. Ciasno związana gumka może osłabić pasemka i doprowadzić do wypadania włosów. Co więcej fryzura traktowana każdego dnia wygładzającymi kosmetykami nie będzie wyglądała najlepiej; o skórze głowy nie wspominając. Może pojawić się łupież, podrażnienia i swędzenie. O wiele lepszym sposobem jest rozpuszczenie włosów i odciążenie cebulek włosowych. Pamiętaj, że moda nie zawsze idzie w parze ze zdrowiem.

Brudne gadżety i akcesoria

Pęsetki, nożyczki, pilniczki i inne metalowe akcesoria powinno się dezynfekować po każdym użyciu. W przeciwnym razie podczas stosowania brudnego gadżetu możesz nabawić się infekcji i podrażnień. Do oczyszczania zastosuj specjalny płyn, który kupisz w aptece. W ten sposób unikniesz podrażnień i zabezpieczysz swoje kosmetyczne akcesoria przed szybszym zużyciem.

Uśmiech proszę!

Czy wiesz, że mocne szczotkowanie zębów osłabia szkliwo i może podrażniać dziąsła? Wystarczą ci trzy minuty, podczas których usuniesz osad, bakterie i resztki jedzenia z zębów, wymasujesz dziąsła oraz oczyścisz boki jamy ustnej i język. Aby uzyskać lepsze efekty, użyj nici dentystycznej i płynu do płukania ust. Wybierz miękką szczoteczkę tradycyjną lub szczoteczkę elektryczną. Pamiętaj o szczotkowaniu zębów po każdym posiłku.

Nie przesadzaj z pigułkami

Owszem, suplementy diety i witaminki są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Należy jednak dobierać i spożywać je z głową, bo przedawkowanie nawet z pozoru bezpiecznej witaminy C może okazać się groźne w skutkach. Jeżeli chcesz rozpocząć spulementację, skonsultuj się z lekarzem – on na pewno doradzi ci odpowiednie produkty.

krem filorga
Poprzedni Post
Zmarszczki? Nie, dziękuje. O moją skórę dba Skin-Absolute Night marki Filorga
właściwości kosmetyczne miodu
Następny Post
Mój niezbędnik w pielęgnacji. ♡ Jakie właściwości ma miód?

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź