15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Jak dbać o oczy? Okulary przeciwsłoneczne z filtrami

okulary przeciwsłoneczne z filtrem

Witam Was Dziewczyny!

Latem zabezpieczacie skórę przed promieniami słońca. Stosujecie kremy z filtrami, twarz osłaniacie kapeluszami z szerokim rondem, a na okna w domu i samochodzie zakładacie specjalne folie. A jak chronicie oczy? Zwykłe okulary kupione za grosze na odpuście niestety nie pomogą. Jeżeli chcecie mieć zdrowy wzrok przez długie lata, stosujcie okulary przeciwsłoneczne z odpowiednio wysokim filtrem.

Jak promienie UV wpływają na aparat wzroku?

Nie muszę Wam przypominać, że promieniowanie UVA i UVB ma szkodliwe działanie na skórę i włosy. Powoduje zmarszczki, przebarwienia, a w niektórych przypadkach nowotwory. A jak promienie słońca wpływają na oczy? Brak ochrony aparatu wzroku prowadzi do zapalenia lub poparzenia rogówki i spojówki, zaćmy, uszkodzenia plamki żółtej. Poza tym mogą wystąpić: ból, łzawienie, odczucie suchości. Jeżeli oczy będą długo narażone na działanie promieniowania UV, na ich powierzchni pojawić się mogą twarde guzki lub nowotwory. A te wymagają leczenia operacyjnego.

Jak chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem?

To proste! Noś okulary przeciwsłoneczne. Powinnaś zakładać je nawet zimą, kiedy wybierasz się na spacer lub narty. Co ciekawe, okulary możesz traktować jak biżuterię; dopasuj je do garderoby, okazji lub makijażu. Ale o wiele ważniejszy jest zakup takich okularów, które będą wyposażone w odpowiednio wysoki filtr przeciwsłoneczny. Dobierając je, weź pod uwagę następujące fakty:

  • okulary chronią nie tylko aparat wzroku, lecz także delikatną skórę powiek;
  • noś tylko takie okulary, które posiadają atesty i certyfikaty;
  • mimo że teraz nie odczuwasz żadnych dolegliwości, w przyszłości twój wzrok może ulec uszkodzeniu;
  • kategorie szkieł dobieraj do stopnia nasłonecznienia: kategorie 1 i 2 są najlepsze do ochrony przed umiarkowanym oświetleniem, kategoria 3 umożliwia komfortowe prowadzenie samochodu, a kategoria 4 przyda się wszystkim narciarzom i urlopowiczom;
  • okulary z filtrem przeciwsłonecznym kupuj tylko w sprawdzonych miejscach.

Jak chronicie swoje oczy, dziewczyny?

balsam do ciała w kostce diy
Poprzedni Post
Balsam do ciała w kostce: DIY. Mój przepis
kredka do codziennego makijażu brwi
Następny Post
Przetestowałam kredkę do brwi Nanobrow Eyebrow Pencil. Co o niej sądzę?

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź