15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

French znów modny! Jak zrobić manicure w stylu gwiazd?

French manicure jest niczym mała czarna – jest ponadczasowy i zawsze modny. Mogą się jedynie zmieniać sposoby jego wykonania i efekty na płytce. Tym razem stawiamy na ombre oraz manicure w chłodnych odcieniach. Wystarczą wam dwa kolory, aby uzyskać niesamowity efekt na paznokciach. Poznajcie french, który króluje w tym sezonie! 

French manicure – jaki jest najmodniejszy?

Kiedyś modne było, żeby biała część paznokcia stanowiła wyraźne, mocne odcięcie – linia musiała być równa i wyraźna.

Dziś pożądany jest zgoła inny efekt, czyli stylowe i urocze ombre na paznokciu. To bardzo efektowne cieniowanie uzyskacie w łatwy sposób. Efekt będzie doskonały – zobaczycie same!

 Ombre french manicure – jak się go robi?

W tym manicure chodzi o to, że ostre granice kolorów zacierają się i cały manicure jest rozmyty. Wygląda to bardzo efektownie i miło dla oka. A najważniejsze, że nie jest trudne. Już wyjaśniam, jak zrobić ombre w wersji french!

  1. 1Wybranym przez was odcieniem nude pokryjcie całą płytkę paznokcia. Dobrze, jeśli ją oczywiście odpowiednio przygotujecie: wypiłujecie,  pozbędziecie się skórek itd, a także odtłuścicie, aby lakier miał po prostu dobrą przyczepność i dobrze trzymał się paznokci.
  2. Odczekajcie, aż odcień nude wyschnie. Jeśli efekt was zadowala – przejdźcie do kolejnego kroku,a  jeśli wolicie, by płytka miała intensywniejszy kolor – po prostu nałóżcie drugą warstwę koloru i również poczekajcie, aż wyschnie.
  3. Teraz sięgnijcie po biały lakier do paznokci. Nałóżcie go na samym brzegu paznokcia, tam, gdzie po prostu wasze płytki mają jaśniejszy kolor. Tak jak przy tradycyjny french manicure. Nie czekajcie, aż kolor zaschnie, lecz delikatnie (za pomocą pędzelka, lub maleńkiej gąbeczki) rozmażcie granice kolorów tak, aby uzyskać efekt ombre. Róbcie to powoli i niespiesznie – zobaczycie, że szybko nabierzecie wprawy w waszym cieniowaniu.
  4. Utrwalcie całość, czyli nałóżcie na paznokcie wybrany, bezbarwny top, który sprawi, ze wasz manicure przetrwa wiele dni bez szwanku.

Tip! 

Mała porada: najlepiej, jeśli wasze ombre i wybraną technikę wypróbujecie na wzorniku, lub chociażby skrawku plastiku. Nałóżcie kolor nude na wzornik i zróbcie jedno ombre za pomocą pędzelka, a drugie – gąbeczki. Który efekt bardziej wam sie podoba? Który chcecie zrobić na paznokciach? Oceńcie też, która metoda jest łatwiejsza i oczywiście zajmuje wam mniej czasu – to często jest kluczowy aspekt.

Jakich lakierów użyć do french ombre?

właściwie to macie totalną dowolność i choć króluj w sezonie zimne odcienie lila i delikatne, zgaszone róże, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wasze paznokcie były pomalowane na ciepły kolor mokka, albo szampański nude. Kozecie za każdym razem testować inny kolor na paznokciach i zestawiać z wybranymi stylizacjami. Wówczas okaże się, do którego koloru najchętniej wracacie. I koniecznie dajcie znać, jak wam poszło!

kosmetyki w sztyfcie
Poprzedni Post
Najszybszy makijaż w gwiazdorskim stylu? Wypróbujcie kosmetyki w sztyfcie!
składniki kremów
Następny Post
Jakie składniki kremów warto łączyć ze sobą?

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź