15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

5 sposobów na piękne włosy

Witajcie!

Temat pielęgnacji włosów pojawia się dość często, ponieważ jest wyjątkowo pożądany. Nic dziwnego – włosy są naszą wizytówką i możemy zrobić z nich największy atut. Kobiety zadają mi wiele pytań o to, jak dbać o włosy, żeby były zdrowe i zachwycające. Przygotowałam dla was mini-poradnik 😉 Zapraszam.

1. Nawilżenie

Włosy potrzebują stałego nawilżenia i oczywiście nie chodzi tutaj o samą wodę. Sama woda nie da rady ich wystarczająco nawilżyć. Potrzebne są humektanty, dzięki którym włosy będą elastyczne, zdrowe i lśniące. Najlepsze to: kwas hialuronowy, panthenol, miód, aloes i mocznik. To właśnie tych składników powinnaś szukać w odżywkach, mgiełkach i maskach do włosów.

2. Susz włosy rozsądnie

Czy suszarka do włosów faktycznie je niszczy? Wszędzie widnieją informacje, że suszarka to największe zło. Ja nie wyobrażam sobie nie suszyć moich włosów. Bez suszarki wyglądają na matowe, o wiele bardziej się puszą i muszę się nieźle namęczyć, żeby je ułożyć.

Większość osób nie wie, jak prawidłowo suszyć włosy, żeby ich nie zniszczyć. A właśnie stąd bierze się problem zniszczonych, przepalonych, pozbawionych blasku pasm! Suszarki należy używać rozsądnie, a to nada waszej fryzurze wymarzonego kszałtu. To wcale nie jest trudne. Po prostu użyj chłodnego lub lekko ciepłego nawiewu. Zachowuj też odpowiednią odległość. Dobrą opcją będzie sięgnięcie po produkty termoochronne.

3. Chroń włosy

To bardzo ważne! Włosy należy chronić przed wysoką temperaturą, toksynami, uszkodzeniami mechanicznymi, promieniowaniem UV. W tym przypadku doskonale sprawdzają się olejki, które poza wygładzaniem włosów tworzą na ich powierzchni warstwę chroniącą.

4. Olejowanie

Jest to metoda szczególnie polecana osobom dysponującym suchymi, zniszczonymi włosami i rozdwojonymi końcówkami. Olejowanie znacznie wpływa na kondycję włosów- nawilża je od wewnątrz, regeneruje i odżywia. Ta metoda jest coraz bardziej popularna i to bardzo dobrze! Sposobów na olejowanie jest kilka, więc na pewno wybierzesz odpowiedni dla siebie.

Wybierz olej, który będzie odpowiedni dla rodzaju porowatości Twoich włosów. Być może nie wiesz, ale dzielą się one na: niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate. Koniecznie dostosuj olej do właściwości włosów! Jakie są jeszcze zalety olejowania? Włosy stają się elastyczne, zyskują naturalną barierę ochronną, są wygładzone, nawilżone i sprężyste. Jak widzisz, warto!

5. Rozczesywanie włosów

To też bardzo ważna czynność. Dzięki niej włosy są znacznie piękniejsze. W końcu czesanie zapobiega plątaniu, ale również oczyszcza włosy z niektórych zanieczyszczeń. Potraktuj rozczesywanie włosów jako przyjemność, rób to dokładnie, nie szarp i nie ciągnij. Najlepiej zacznij od końca.

To kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci utrzymać włosy w dobrej kondycji. Są wyjątkowo proste, więc na pewno sobie poradzisz. Wyrobienie odpowiednich nawyków to klucz do sukcesu. Twoje włosy będą zachwycające, jeżeli będziesz dbać o nie rozsądnie i odpowiedzialnie, a przede wszystkim wykażesz się systematycznością! Powodzenia.

Poprzedni Post
Moje 4 sprawdzone sposoby na przetłuszczanie się włosów!

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź