15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Moje patenty na peeling skóry. Przepisy, porady i naturalna pielęgnacja

peeling skóry

Cześć!

Nie wiem jak wy, ale ja od zawsze dbałam o swoją skórę w naturalny sposób. Kremy, toniki, szampony, dezodoranty – to wszystko robiłam sama, ze składników, które miałam w lodówce lub które kupiłam w sklepie zielarskim. Tak pozostało po dziś dzień. Chciałabym, żebyście przekonały się o tym, że pielęgnacja naturalna jest najlepsza. Postanowiłam więc, że zdradzę wam kilka przepisów na peelingi pochodzą wprost od Matki Natury. Będzie pysznie i zdrowo!

Peeling – wskazania i przeciwwskazania

Złuszczanie naskórka to bardzo ważny etap w pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Zabieg polega na usunięciu wierzchniej warstwy skóry, zanieczyszczeń, odblokowaniu gruczołów łojowych i porów skóry, rozjaśnieniu przebarwień i spłyceniu niewielkich zmarszczek. Jak widzicie, peelingi ma mnóstwo zalet i głupotą byłoby z niego nie skorzystać. Niestety nie każda z was może poddać się takiemu zabiegowi. Jakie są przeciwwskazania do złuszczania naskórka? To przede wszystkim stany zapalne obecne na skórze, opryszczka lub inne zmiany wywołane przez wirusy, bakterie lub grzyby. Jeżeli masz trądzik różowaty, to niestety również nie możesz zrobić sobie peelingu.

Dobieramy peeling do potrzeb skóry

Peeling dobierz do kondycji i rodzaju skóry. Możesz kupić gotowy produkt lub pobawić się w chemika i zrobić własny kosmetyk. To, jak często będziesz poddawała cerę złuszczaniu, zależy od stanu twojej cery. Masz skórę naczynkową, wrażliwą lub suchą? Peelingu powinnaś używać raz na dwa tygodnie lub rzadziej. Jeśli twoja buzia nadmiernie reaguje tak naprawdę na cokolwiek, to lepiej unikaj pocierania i zdzierania. Przydadzą ci się za to peelingi enzymatyczne, które działają delikatnie i „rozpuszczają” martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia. Dla tłustej skóry najlepszy będzie peeling przeprowadzany dwa razy w tygodniu; wybierz kosmetyk z większymi lub mniejszymi granulkami. Jeżeli masz skórę normalną, to wystarczy ci złuszczanie naskórka raz lub dwa razy na tydzień.

Przed zabiegiem zajmij się skórą

Zanim zaczniesz złuszczać naskórek, powinnaś przygotować cerę. Oczyść ją i zrób demakijaż – na buzi nie może pozostać nawet najmniejsza ilość kosmetyków. Pamiętaj też o odtłuszczeniu skóry za pomocą toniku. Ten kosmetyk przywróci jej odpowiednie pH, zregeneruje florę bakteryjną i odbuduje naturalną barierę ochronną. Jeżeli chcesz, twarz możesz przemyć żelem lub pianką. Weź jednak pod uwagę to, że takie produkty utworzą na skórze powłoczkę, która uniemożliwi peelingowi efektywne działanie.

Domowy peeling – przepisy

1. Peeling kawowy pobudza ciało i daje prawdziwego energetycznego kopa. Poza tym oczyszcza pory skóry, ujędrnia i odmładza skórę; niektórzy twierdzą nawet, że pomaga w walce z cellulitem. Jak działa peeling kawowy? Fusy świetnie wygładzają naskórek, a dodatkowo działają jak antyoksydanty. Dla wielu z was duże znaczenie będzie miał także zapach pobudzający zmysły. A jak zrobić taki peeling? To przecież takie banalne! Wykorzystaj fusy, które pozostały po wypiciu kawy. Wmasuj je okrężnymi ruchami w skórę, a potem zastosuj nawilżający balsam. Do fusów możesz dodać aromatyczny olejek lub inny twój ulubiony kosmetyk.

2. Peeling cukrowy to chyba najpopularniejszy kosmetyk do pielęgnacji skóry. Kryształki usuną martwy naskórek, ale o ciało lub twarz zadbają te składniki, które dodasz do cukru. Mogą to być miód, jogurt, oliwa z oliwek lub olejki eteryczne. Zdecyduj również o wielkości kryształków (drobny czy gruby) i o tym, czy użyjesz białego czy trzcinowego cukru. A jak używać takiego peelingu? Na oczyszczoną skórę nanieś kosmetyk i delikatnie go wmasuj. Pamiętaj, że gruby cukier może mocno podrażniać skórę i pozostawiać na niej zaczerwienienia.

3. Peeling owsiany to kosmetyk nie tylko dla wegetarian. Sprawdzi się dobrze na każdej skórze, niezależnie od jej rodzaju. Jednak najlepiej będzie działał na cerze tłustej i mieszanej, bo zapewni im oczyszczenie i zmatowienie. Peeling z płatków owsianych zapewni także dobre efekty osobom z cerą wrażliwą i suchą. Jak działa taki peeling? Usuwa zanieczyszczenia z porów skóry, łagodzi stany zapalne, odżywia i wygładza cerę. Do przygotowania peelingu użyj zmielonych lub całych płatków owsianych oraz wybranych przez ciebie pozostałych składników: miodu, oleju lub soku z cytryny. Wszystko dokładnie wymieszaj, a następnie nałóż na skórę i masuj przez kilka minut.

4. Peeling z zielonej herbaty daje bardzo dobre efekty: oczyszcza, zwalcza wolne rodniki, ujędrnia, odżywia i pobudza. Taki kosmetyk hand made najlepiej sprawdzi się u osób, które mają różnego typu niedoskonałości, cellulit lub suchą skórę na twarzy i na ciele. Peeling przygotujesz z cukru, dwóch torebek zielonej herbaty, dwóch łyżeczek rozdrobnionych liści zielonej herbaty i dowolnego oleju. Do wystudzonej herbaty dodaj cukier, liście i olej, a następnie wmasuj w skórę.

Czy wy też robicie peelingi z darów natury?

kosmetyki na jesień
Poprzedni Post
Jesienne trendy. Oto kosmetyki, które musisz mieć tego sezonu!
czym różni się skóra mężczyzny od skóry kobiety?
Następny Post
Jaka jest skóra mężczyzny i czym różni się od skóry kobiety? Moje spostrzeżenia

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź