15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Usta idealne. Jak przedłużyć trwałość pomadki domowymi sposobami?

Jest kilka standardowych pytań, które pojawiają się co jakiś czas w wiadomościach od was. Dziś zajmę się tymi, które dotyczą makijażu ust. Okazuje się bowiem, że macie z nim sporo problemów. Oto najczęściej zadawane pytania, na które odpowiedź poniżej.

  1. Dlaczego moja pomadka tak szybko się ściera?
  2. Czy wybór pomadki ma znaczenie, jeśli chodzi o trwałość?
  3. Jak przedłużyć trwałość pomadki?
  4. Jak malować usta, żeby pomadka się nie „zjadała”?

Nie martwcie się, jeśli jeszcze nie wiecie, jak przedłużyć trwałość pomadki albo jak poprawnie się nią umalować. Ja też nie wiedziałam tego wszystkiego od razu. Pamiętajcie, że praktyka czyni mistrza.

Dlaczego pomadka się ściera?

Trwałość każdej pomadki jest uzależniona od kilku czynników.

Przede wszystkim od tego, czy wybierzemy dobrej jakości produkt o dobrej pigmentacji. Jeśli nie, będziemy musieli nałożyć go więcej, gorzej wtopi się w skórę, a więc będzie nietrwały. Zetrze się, nim się obejrzysz!

Ważne jest też to, czy używamy pomadki poprawnie. Nałożona w nieprawidłowy sposób też będzie nietrwała. Nie utrzyma się w granicach ust, a my skończymy z rozmazaną plamą, a nie pięknymi ustami.

Trzecia ważna rzecz to różne przeszkody, które czekają na pomadkę w trakcie dnia. Jeśli dużo jemy, pijemy, rozmawiamy albo mamy tendencję do dotykania twarzy, z pewnością pomadka zetrze się szybciej niż u innych.

Czy wybór pomadki jest ważny?

Jak najbardziej! Wspomniałam o tym dwa akapity wyżej, ale powtórzę raz jeszcze, bo to ważne. Wybór szminki jest kluczowy.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak przedłużyć trwałość pomadki, zapamiętaj – dobrej jakości produkt lepiej utrzyma się na ustach. Niestety często oznacza to większy wydatek, ale myślę, że warto go ponieść, bo są takie okazje, kiedy potrzebujemy naprawdę trwałego makijażu.

Jak malować usta poprawnie?

W teorii nie ma w tym nic trudnego, ale jednak wiele z nas nie wiem, jak umalować usta, żeby przedłużyć trwałość pomadki. Oto kilka prostych wskazówek ode mnie, które ułatwią wam zadanie.

  1. Zacznij od peelingu ust (cukier + miód).
  2. Na wygładzone wargi nałóż balsam pielęgnujący.
  3. Zaznacz kontur ust kredką o ton jaśniejszą niż pomadka.
  4. Wypełnij usta kolorem, używając pędzelka.
  5. Ściśnij usta i rozprowadź szminkę po ustach.
  6. Przyłóż do ust chusteczkę i odciśnij nadmiar pomadki.

Jak przedłużyć trwałość pomadki?

Spostrzegawcze osoby pewnie już zauważyły, że wyżej zdradziłam aż cztery (!!) metody na przedłużenie trwałości pomadki – peeling do ust, konturówkę, malowanie ust pędzelkiem i odciskanie ust w chusteczkę.

Warto pamiętać, że każdy najmniejszy szczegół ma znaczenie i wpływa na trwałość pomadki. Jak ją przedłużyć? Oto dodatkowe pomysły.

Baza po makijaż ust

Zanim zaczniesz makijaż ust, nałóż na wygładzone i dobrze nawilżone usta bazę. Nie musi to być specjalna baza pod szminkę, ale korektor lub fluid, którego używasz na twarzy. Odrobina podkładu wklepana palcem w usta sprawi, że powierzchnia warg wyrówna się, lepiej przyjmie pomadkę, a cały makijaż będzie o wiele, wiele trwalszy.

Mniej pomadki, lepszy efekt

Druga rada ode mnie dotyczy tego, ile produktu nakładamy na usta. Wbrew pozorom w tym przypadku „więcej” wcale nie oznacza „lepiej”. Im cieńsze warstwy pomadki, tym lepiej wtopi się w skórę i nie będzie się rozmazywała.

Puder transparentny na koniec

Na koniec można zastosować jeszcze dodatkowe utrwalenie. Jak przedłużyć trwałość pomadki na specjalne okazje? Np. używając po pomalowaniu odrobiny transparentnego pudru. Nie będzie go widać, ale zapewni szmince lepszą trwałość i uodporni ją na ścieranie się.

Poprzedni Post
Moje włosy są jak jedwab! Recenzja maski Nanoil Liquid Silk Hair Mask
lampa do hybryd
Następny Post
Manicure hybrydowy – jaką lampę wybrać?

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź