15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Sposób na makijaż bez pędzli i kosmetyków. Sukulenty!

Cześć!

Jeśli trafiłaś na ten wpis tzn. że szukasz w sieci dziwnych rzeczy. 🙂 Temat tego wpisu to raczej ciekawostka i jeśli postanowisz ją zrealizować w domu, nie ręczę za efekt, który osiągniesz.

Makijaż bez pędzli? To da się zrobić np. palcami albo gąbeczką w stylu BeautyBlender. Podnieśmy poprzeczkę jeszcze wyżej. Zróbmy makijaż bez pędzelki i bez kosmetyków. Nierealne? Nie do końca, bo jeśli np. naklejek nie traktujemy jako kosmetyku, możemy je wykorzystać.

Dzisiaj chciałabym przedstawić jednak zupełnie inne podejście do makijażu, o ile takie arcydzieła można jeszcze nazwać makijażem. Mówię oczywiście o pracach amerykańskiej wizażystki Ryan Kelly, która postanowiła wykonać makijaż sukulentami!

Nie, nie wykorzystała roślinek jako pędzli do makijażu, chociaż właśnie o tym pomyślałam na początku. Po prostu użyła sukulentów zamiast kosmetyków do makijażu i zrobiła z nich coś, co przekracza nawet moje wyobrażenia. Zakochałam się w tych ustach. Wyglądają pięknie, ale mam świadomość, że tak artystyczny makijaż nie nadaje się na co dzień.

Sukulenty to roślinki o niebywałej odporności na warunki atmosferyczne, ograniczenie w dostępie do wody itp. Często robi się z nich ozdoby, które nie wymagają szczególnej opieki. Ze względu na to, jak długo sukulenty wytrzymują bez wody, taki zachwycający makijaż może utrzymać się nawet kilka godzin bez najmniejszej zmiany.

#succulentlips

Co gdyby zamiast szminki użyć sukulentów? Są piękne i bardzo ładnie dopasowane kolorystyczne do różnego typu karnacji, dlatego przyklejenie ich do ust (oczywiście bezpiecznym klejem) może dać cudowny efekt. Magiczny niczym u leśnego elfa!

#succulentnails

A żeby zdjęcia makijażu ust były jeszcze piękniejsze, sukulenty można przykleić także na paznokcie. Zestawienie tych dwóch elementów prezentuje się przepięknie. W tym przypadku Ryan zainspirowała się paznokciami stworzonymi przez botaniczną artystkę z Australii.

Obie panie obudziły w internautach energię do działania i zapoczątkowały nowy trend. Dzisiaj sukulenty w makijażu pojawiają się coraz częściej w różnych odsłonach. Coraz więcej inspiracji obiega internet w tempie błyskawicy. Mam jednak pewną wątpliwość. Czy tego rodzaju artystyczna wizja makijażu jest praktyczna i nadaje się do czegokolwiek innego niż zdjęcia?

Poprzedni Post
Triki urodowe, które każda dziewczyna znać powinna
Następny Post
Jak dobrać odcień blondu dla siebie? Prosty sposób!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *