15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Niewidoczny makijaż, czyli jak idealnie nałożyć podkład?

jak nałożyć podkład?

Cześć!

Naturalny makijaż i idealnie dopasowany podkład to marzenie wielu kobiet. Niestety nie każda z nas umie dobrać i zaaplikować kolorówkę. Zobacz, jak powinno się to robić i jakich błędów nie należy popełniać.

Pielęgnacja skóry a makijaż

Te dwa elementy zawsze się ze sobą łączą. Nie ma idealnego makijażu bez wypielęgnowanej twarzy. Zanim się pomalujesz, zadbaj o nawilżenie, wygładzenie, ujędrnienie i odżywienie cery. Mam tu na myśli stosowanie odpowiednich kosmetyków, spożywanie niegazowanej wody i dobrej jakości pokarmów, demakijaż i regularne wizyty u kosmetyczki. A jak o skórę dbać każdego ranka, przed zrobieniem makijażu? To wiąże się z pierwszą zasadą aplikowania podkładu.

Jak nałożyć podkład?

Po pierwsze pielęgnacja

Każdego ranka nakładaj krem dopasowany do rodzaju twojej cery. Nie zapomnij o toniku, który przywróci buzi odpowiednie pH. Bezpośrednio pod makijaż użyj bazy i korektora. Pamiętaj też o regularnym oczyszczaniu cery, robieniu peelingów, stosowaniu maseczek i innych produktów. Wieczorna pielęgnacja jest tak samo ważna, jak przygotowanie skóry pod makijaż.

Po drugie podkład

Podkład powinien mieć odpowiedni odcień. Nie może być ani za jasny, ani zbyt ciemny. Należy go dobrać do pory roku, typu urody i kondycji cery. Może mieć właściwości matujące, kryjące lub rozświetlające; zawsze powinien zawierać odżywcze składniki i jak najmniej sztucznych substancji. Nie nakładaj go grubą warstwą; czasami wystarczą dwie cieńsze.

Po trzecie pędzle do makijażu

Do zaaplikowania podkładu posłużyć ci mogą nie tylko pędzle, lecz także gąbki silikonowe, gąbki-jajeczka, palce. Pamiętaj, żeby wszystkie akcesoria były utrzymane w czystości. Jeżeli będziesz robiła makijaż brudnymi pędzlami lub gąbeczkami, na twarz przeniesiesz zarazki, które zebrały się na włosiu lub w porach aplikatora.

Po czwarte aplikacja

Efekt maski to największy błąd, jaki popełniają dziewczyny podczas nakładania podkładu. A wystarczy tylko rozetrzeć kosmetyk wzdłuż linii włosów, przy brwiach i uszach oraz poza żuchwę. Dzięki temu uzyskasz naturalny look i perfekcyjny makijaż.

pielęgnacja skóry
Poprzedni Post
Czas ucieka… Jak pielęgnować skórę, gdy nie masz czasu?
jak ukryć brak snu pod makijażem
Następny Post
Jak brak snu ukryć pod makijażem? Sprytne triki i skuteczne kosmetyki

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź