15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Jak ujarzmić brwi? Regulacja łuku brwiowego i makijaż

jak ujarzmić brwi?

Cześć!

Czasem podczas makijażu mam kłopot z układaniem i malowaniem brwi. A to jakieś małe włoski wyrastają na powiece i nie da się ich usunąć pęsetą, a to brwi nie są przycięte z długości, a to kosmetyki do makijażu nie chcą współpracować. Co zrobić w takiej sytuacji? Mam kilka sprawdzonych sposobów, które gorąco wam polecam.

Jak dbać o brwi?

Jest kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym wasze brwi staną się ładniejsze, a wam będzie łatwiej o nie zadbać. Pamiętajcie tylko, żeby nie wyregulować ich zbyt mocno, bo nie będziecie miały czego malować.

Regulacja brwi to podstawa pielęgnacji łuku brwiowego. Nawet jeśli twoje brwi mają ładny kształt, to zawsze znajdą się jakieś pojedyncze włoski do usunięcia. Warto zlikwidować większe włoski z powieki i bezpośrednio spod łuku brwiowego. Jeżeli chcesz, możesz także wyrwać włoski znad brwi. Być może regulacja będzie dla ciebie łatwiejsza, gdy pozostawisz makijaż oczu i wyrysowaną linię łuku brwiowego.

Kolejnym etapem, który pomoże ci zadbać o łuk brwiowy, jest nożyk do brwi. Depilacja jest szybsza, ale wymaga odrobiny wprawy. Ostrze usuwa nawet najmniejsze i najjaśniejsze włoski; można wykorzystać go do golenia włosków pomiędzy brwiami i na skroniach.

A czy brwi przycina się z długości? Oczywiście! Wystarczy wyczesać je szczoteczką lub grzebykiem, a włoski wystające nad łuk brwiowy obciąć małymi nożyczkami. Dzięki temu trikowi nie będziesz musiała się męczyć podczas malowania i układania brwi.

Korektor nałożony pod brwi to świetne rozwiązanie. Kosmetyk pokrywa najmniejsze włoski, dzięki czemu są bardziej widoczne – łatwiej można je usunąć. Możesz wykorzystać do tego korektory, które nie sprawdziły się w twoim makijażu.

Jak pomalować brwi?

Makijaż brwi na co dzień nie musi być perfekcyjny. Łuk brwiowy nie musi być dokładnie wyrysowany, a brwi identyczne. Mają one dopełnić makijaż, stanowić ramę dla oczu i kolorystycznie być dopasowane do włosów. Sam makijaż zaś powinien zająć ci niewiele czasu i dać optymalny efekt. Na co dzień nie warto korzystać z żelu lub cieni, które trzeba rozprowadzać pędzelkiem. O wiele lepiej sprawdzą się kredki, które zapewnią ci szybkie i dokładne wypełnienie brwi.

Poprzedni Post
Moja pielęgnacja z Image Skincare: Reconstructive Repair Creme
manicure hybrydowy
Następny Post
Hybrydy w pytaniach i odpowiedziach – ważne rzeczy, o których nie mówi nikt!

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź