Cześć!
Złuszczanie naskórka to jeden z ważniejszych etapów pielęgnacji twarzy i ciała. Korzystnie wpływa na kondycję cery i pomaga zachować młody wygląd na długo. Zobacz, jakie mamy rodzaje peelingów, których kosmetyków używać i jakie są domowe sposoby na usunięcie martwego naskórka.
Czemu powinnaś robić peeling?
Peeling usuwa martwe komórki naskórka, co pozwala odzyskać młody i zdrowy stan skóry. Dzięki złuszczaniu przebarwienia na twojej buzi znikną, zmarszczki spłycą się, suche skórki przestaną być widoczne. Poza tym peeling poprawia krążenie krwi w komórkach skóry i pobudza do produkcji kolagenu. Pomaga usunąć cellulit, rozstępy oraz zgrubienia na piętach, łokciach i podeszwach stóp. Zabieg jest dobrym rozwiązaniem przed depilacją, bo zapobiega wrastaniu włosków.
Rodzaje peelingów
Peelingi dzielimy na dwie podstawowe grupy. Ze względu na metodę złuszczania wyróżniamy peelingi:
- mechaniczne – usuwają naskórek przy pomocy drobinek różnej długości;
- chemiczne – w ich trakcie nakłada się na skórę owocowe kwasy;
- fizyczne – stosuje się laser lub ciekły azot.
Ze względu na głębokość oddziaływania wyróżniamy:
- peelingi powierzchniowe – spłycają drobne zmarszczki i rozjaśniają niewielkie przebarwienia;
- peelingi średniogłębokie – działają w górnej warstwie skóry właściwej, usuwają blizny potrądzikowe i głębsze przebarwienia;
- peelingi głębokie – to zabiegi bardzo inwazyjne stosowane w celu spłycenia głębokich zmarszczek i blizn, wykonuje się je z polecenia lekarza.
Domowe „kosmetyki” do peelingu
Do domowego peelingu możesz wykorzystać dużo produktów spożywczych. Naskórek złuszczą i ciało wypielęgnują: cukier, skórki cytrusów pokrojone w kosteczkę, płatki owsiane, oliwa z oliwek, jogurty, miód, sok z cytryny, korzenne przyprawy. Jeżeli zdecydujesz się na domowy peeling, to pamiętaj, żeby do złuszczających produktów dobrać coś nawilżającego.
0 Komentarz