15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Domowe SPA dla stóp i dłoni – moje ulubione zabiegi

domowe spa dla dłoni i stóp

Moje dłonie bardzo często nadmiernie się przesuszają. Zupełnie nie wiem, czym to jest spowodowane, bo nie wystawiam ich na wielkie mrozy i zawsze mam przy sobie krem do rąk. Zresztą stopy też regularnie nawilżam przed snem, a mimo tego często mam suche pięty, które pękają. Co robić? Jak dbać o dłonie i jak pielęgnować stopy?

Z myślą o intensywnej regeneracji skóry na dłoniach i stopach, postanowiłam zafundować sobie domowe SPA. Zebrałam wszystkie niezbędne informacje i przydatne tricki. Teraz chciałabym podzielić się nimi z moimi czytelnikami, bo wiem, że SPA na dłonie albo stopy to rewelacyjne rozwiązanie i naprawdę warto przetestować.

Po co robić domowe SPA dla stóp i dłoni?

  • Zapobiega wysuszaniu skóry.
  • Zmiękcza naskórek i ogranicza jego rogowacenie.
  • Uelastycznia skórę, zapobiegając pękaniu.
  • Pozwala zachować młody wygląd na dłużej.
  • Relaksuje i odpręża napiętą skórę.
  • Może hamować nadmierną potliwość.
  • Opóźnia oznaki starzenia się skóry.

Dziewczyny, to się naszym dłoniom i stopom należy! Zachęcam was do tego, żebyście przynajmniej raz zrobiły sobie domowe SPA dla dłoni lub stóp – efekty was zaskoczą.

Zabieg SPA dla dłoni – krok po kroku

I. KĄPIEL DŁONI

Trwa około 15 minut. Moczenie dłoni to pierwszy i bardzo ważny etap, ponieważ przygotowuje delikatną skórę do kolejnych zabiegów. Wprowadza nas również w stan błogiego relaksu. Już na tym etapie skóra zyskuje nawilżenie, a wszelkie podrażnienia zostają złagodzone. SPA dla dłoni zawsze powinno rozpoczynać się kąpielą, do której można użyć różnych składników:

  • cytrynowa kąpiel dla dłoni (ciepła woda + sok z 1 cytryny) to sposób na przebarwienia i poprawę napięcia skóry;
  • lniana kąpiel dla dłoni (wystudzony odwar z 2 łyżek siemienia lnianego i wody) to idealna kuracja dla zniszczonych i przesuszonych dłoni;
  • mleczna kąpiel dla dłoni (1 szklanka ciepłego mleka + 1 szklanka naparu rumiankowego) to zabieg nawilżający i odżywiający skórę.

II. PEELING DŁONI

Trwa około 10 minut. To ważny etap, w którym w delikatny sposób pozbywamy się zrogowaciałego naskórka oraz wszelkich zanieczyszczeń. Ten etap przygotowuje dłonie na najważniejsze, czyli intensywne odżywianie. Jako że to domowe SPA dla dłoni, peeling nie musi być gotowym kosmetykiem. Wykorzystujmy dostępne w domu składniki:

  • oliwa z oliwek (lub inny olejek) to doskonała baza do peelingu;
  • cukier, sól, fusy z kawy lub zmielone płatki owsiane to świetne składniki złuszczające;
  • dodatek soku z cytryny ułatwi uporanie się z przebarwieniami;
  • odrobina miodu przyniesie ukojenie i odżywi skórę.

III. MASECZKA NA DŁONIE

Trwa około 10 minut. Maseczka na dłonie jest szczególnie ważna, kiedy skóra jest wyjątkowo wysuszona. Na tym etapie zapewniamy intensywne odżywienie, nawilżenie i regenerację. W tym momencie odbudowujemy naturalną warstwę ochronną naszego naskórka, zapobiegając utracie wody i ochraniając dłonie przed czynnikami szkodliwymi. Podobnie jak kąpiel, każdą maseczkę można zrobić z dostępnych pod ręką składników:

  • ziemniaczana maska na dłonie (2 ugotowane i rozgniecione ziemniaki + żółtko + 3 łyżki ciepłego mleka) to prosty sposób na odżywienie i wygładzenie;
  • jajeczna maska na dłonie (żółtko + 1 łyżka miodu + 1 łyżka masła np. shea lub kokosowego) zapewnia skórze jędrność i odżywia;
  • maska na dłonie z oliwy (3 łyżki ciepłej oliwy z oliwek + żółtko) to silnie nawilżająca kuracja, która zapewnia skórze również odmłodzenie.

Zabieg SPA dla stóp – krok po kroku

I. KĄPIEL DLA STÓP

Trwa około 15 minut. Po dokładnym zmyciu lakieru (rzecz jasna, jeśli mamy pomalowane paznokcie) warto na początek pomoczyć stopy. SPA dla stóp to przede wszystkim zabieg relaksujący. Kąpiel to sposób na pozbycie się bólu, rozluźnienie mięśni, zmiękczenie skóry i pozbycie się bakterii, które lubią gromadzić się na stopach. Wystarczy miska z ciepłą wodą i jeden z kilku łatwo dostępnych składników:

  • sól – zmiękcza naskórek i odświeża;
  • soda oczyszczona – dezynfekuje i hamuje potliwość;
  • tymianek, rozmaryn i lawenda – również ograniczają pocenie się;
  • rumianek – rozluźnia i przynosi ukojenie dla skóry;
  • mięta lub czarny bez – idealnie sprawdzą się na poparzenia;
  • szałwia, kora dębu lub skrzyp – przyniosą ulgę poranionym stopom.

Oczywiście kąpiele dla stóp można modyfikować według uznania. Oto moje ulubione mieszanki:

  • odżywcza kąpiel dla stóp (1 łyżeczka miodu + 1 łyżka mydła w płynie + 2 łyżeczki oleju migdałowego) to sposób na idealne odżywienie skóry;
  • odświeżająca kąpiel dla stóp (sok z 1 cytryny + 2 łyżki oliwy + 2 łyżki tłustego mleka + łyżeczka cynamonu) działa antybakteryjnie i pozostawia uczucie świeżości;
  • nawilżająca kąpiel dla stóp (¼ szklanki soku z cytryny + ¼ szklanki mleka + 2 łyżeczki oliwy + szczypta cynamonu) to perfekcyjnie nawilżająca kuracja.

II. PEELING STÓP

Trwa około 10 minut. Dobrze wykonany peeling stóp poprawia mikrokrążenie i oczywiście wygładza skórę. Nie tylko złuszcza naskórek, który po wcześniejszej kąpieli jest bardziej podatny na usuwanie, ale również oczyszcza stopy z nagromadzonych zabrudzeń. Peeling stóp możemy wykonać z podobnych składników, co ten na dłonie. Jako baza idealne sprawdzą się olejki i masła roślinne, które można zastąpić śmietaną lub miodem. Natomiast rolę drobinek złuszczających może spełniać sól morska, cukier drobnoziarnisty, zwykły mak lub pestki truskawek.

III. NAWILŻANIE STÓP

Trwa około 10 minut. W przypadku stóp rzadko robię domowe maseczki, bo dostępne kremy są naprawdę wystarczające. Ważne jest jednak, żeby używać ich zawsze po peelingu. Ochraniają delikatne fragmenty skóry i dodatkowo zmiękczają te, które jeszcze pozostają zgrubione. Na co dzień można po prostu wklepać krem w skórę, i koniec. Jednak, kiedy robimy sobie SPA dla stóp, warto użyć więcej bogatszego w składniki odżywcze i naturalne olejki kremu, a po nałożeniu zabezpieczyć go bawełnianymi skarpetkami. Taki kompres jest idealnym rozwiązaniem. Można go również zostawić na noc, do całkowitego wchłonięcia substancji odżywczych.

Uff. Rozpisałam się trochę, ale mam nadzieję, że skorzystacie z moich pomysłów i same zafundujecie sobie domowe SPA stóp i dłoni. 🙂 Zachęcam!

domowy sposób na zmarszczki mimiczne
Poprzedni Post
Jak usunąć zmarszczki mimiczne w domu?
kosmetyki na siłownię
Następny Post
Kosmetyki na siłownię. Czego używać, żeby czuć się pięknie nawet podczas ćwiczeń?

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź