15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Wampirzy lifting, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym

Hej kochane, często zadajecie mi pytania dotyczące medycyny estetycznej, a wampirzy lifting wysuwa się wśród nich na prowadzenie. Podejrzewam, że to za sprawą Kim Kardashian. W momencie kiedy wrzuciła ona swoje zdjęcie z twarzą czerwoną i nabrzmiałą od własnego osocza ilość wykonywanych w Stanach Zjednoczonych wampirzych liftingów wzrosła w przerażającym tempie (przerażającym tak, jak sama nazwa). Mimo iż wampirzy lifting może swą nazwą sugerować jakieś niecne, sekciarskie rytuały, to wcale nie jest taki straszny (nie bardziej niż inne zabiegi profesjonalne). Wierzcie mi – żadne zwierze ani nawet wampir nie ucierpiał z powodu owego krwistego zabiegu 😀 Jedynymi „ofiarami” jesteście tu wy same, ale po zapoznaniu się z tajnikami wampirzego liftingu nie sadzę, abyście narzekały na taki rodzaj „wyzysku”:) Zapraszam do lektury!

Wampirzy lifting – co to takiego?

To profesjonalny zabieg regeneracyjny, który bardzo silnie odmładza i regeneruje skórę oraz zwalcza zmarszczki (wypełnia je). Polega on an wstrzykiwaniu wam waszego własnego bogatopłytkpowego osocza. Określenie „wampirzy” bierze się właśnie stąd, że wspomniane osocze pochodzi z waszej i tylko waszej krwi. Wampirzy lifting to alternatywa dla tych z was, które stronią od botoksu i skalpela (operacja plastyczna). „Krwawy” zabieg można najkrócej opisać jako usuwanie zmarszczek bez ingerencji skalpela. Niechirurgiczny precedens polega na wstrzykiwaniu klientce jej własnej krwi, a ściślej: tego czegoś, jednego, wartościowego, wypełniającego zmarszczki. Owym eliksirem młodości jest osocze bogatopłytkowe (PRP).

Osocze bogatopłytkowe – co to takiego?

PRP czyli osocze bogatopłytkowe to substancja krwiopochodna, pozyskiwana bezpośrednio z krwi pacjenta/pacjentki. Obfituje ono w zdrowe, bogate komórki i peptydy (czynniki wzrostu), które bardzo prężnie pobudzają inne komórki do pracy (podziału). Peptydy są niezmiernie ważne do biologicznej odnowy skóry. Innymi słowy: NIC nie regeneruje tak doskonale, szybko i bezbłędnie, jak osocze i zawarte w nim peptydy. Ponieważ pobrane są one z naszego organizmu – nie uczulają i nie działają „patologicznie” na skórę i jej komórki. Dostają coś, co nasze ciało dobrze zna.

Wampirzy lifting – na jakie problemy pomaga?

Lifting zapobiega starzeniu się skóry i spłyca zmarszczki, ale ma jeszcze inne działanie: stosuje się go przy zbyt dużej wiotkości skóry, leczy blizny potrądzikowe i szereg innych, szpecących blizn i śladów, zatrzymuje łysienie i nadmierne wypadanie włosów. Wampirzy lifting spłyca bruzdy, poprawia gęstość skóry, goi rany wzmacnia włókna kolagenowe w skórze, poprawia koloryt skóry.

Ile kosztuje wampirzy lifting?

Dziewczyny, przekopałam dla was internet, a nawet zadzwoniłam w kilka miejsc:) Cena takiego zabiegu to dosyć duża rozpiętość. Wampirzy lifting kosztuje od 1000 do 2000 zł. Trwa on około 60 minut. Wszystko zależy oczywiście od miasta, renomy zakładu, oraz tego jaką praktykę w wykonaniu zabiegu mają zatrudnione kosmetyczki. Myślę, że idąc na taki zabieg wybrałabym prestiżową i renomowaną klinikę urody.

Wampirzy lifting – dla kogo i w jakim wieku najlepiej go robić?

Wampirzy lifting skierowany jest przede wszystkim do osób w wieku dojrzałym, które martwią się pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Warto jednak wiedzieć, ze zabieg pomógł również wielu nastolatkom, które chciały pozbyć się blizn potrądzikowych. Wiele młodych dziewczyn opisuje, że zabieg pomógł im znów wyglądać ładnie i czuć się dobrze we własnej skórze. Dla kogo jest zatem wampirzy lifting? Odpowiadam od razu: nie dla każdego. Pamiętajcie, ze to mimo wszystko zabieg, polegający na ingerencji w waszą skórę. Warto się ku niemu skłonić w razie poważnych problemów ze skórą lub… przemijającą młodością 😉 Nie powinien być podejmowany pod wpływem impulsu, czy chwili. Warto jednak wspomnieć również o tym, ze wampirzy lifting jest bardzo dobrze tolerowany przez alergików, którzy mogą być uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki.

Wampirzy lifting – przeciwwskazania

Jak każdy zabieg, również i ten ma pewne przeciwwskazania. Są nimi:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • wszelkiego rodzaju choroby krwi;
  • choroby nowotworowe;
  • choroby autoimmunologiczne.

Jak wygląda zabieg wampirzego liftingu?

Pobraną od was krew lekarz musi odwirować, aby osocze mogło się oddzielić od czerwonych krwinek. Pomaga mu w tym specjalny żel i -od razu uspokajam – ilość krwi pobrana do zabiegu jest niewielka (to około 8 ml). Do uzyskanego osocza dodaje się chlorek wapnia który aktywuje płytki krwi do działania, czyli do wytwarzania cytokin. Uzyskaną w ten sposób substancję wstrzykuje się w skórę na zasadzie mezoterapii lub wolumetrii.

Czy któraś z was ma zamiar zrobić sobie wampirzy lifting? Może macie już jakieś doświadczenie w tym temacie? Koniecznie napiszcie o tym w komentarzu:)

Poprzedni Post
Jak mieć młodszą i piękniejszą skórę? Serum SkinCeuticals C E Ferulic
Następny Post
Czas ucieka… Jak pielęgnować skórę, gdy nie masz czasu?