15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Moje sposoby na rozdwojone końcówki

Cześć, kochane!

Wiele kobiet ma włosy z tendencją do rozdwajania się (ja należę do jednej z nich). U niektórych kobiet problem jest tak widoczny, że jedyną opcją jest drastyczne cięcie. Ale czy na pewno? 

Rozdwojone końcówki ciągle się łamią, puszą i są pozbawione blasku. Przez jakiś czas zastanawiałam się, czy ściąć włosy na krótko, a tak bardzo marzyłam o długich. Nie chciałam tego robić. Szukałam sposobów, aby jakoś je scalić. Najpierw jednak postanowiłam poszukać przyczyn.

Dlaczego końcówki są rozdwojone?

Budowa włosa jest warstwowa. Włos składa się z trzech warstw: rdzenia, kory i naskórka. Zazwyczaj zdarza się tak, że cienkie włosy są pozbawione rdzenia. Wtedy zewnętrzna warstwa tworzy łuski, które są warstwą ochronną. Jeśli staje się wytarta lub zniszczona, włosy się rozdwajają.

Przyczyną rozdwajania się włosów są uszkodzenia mechaniczne, które spowodowane są szarpaniem, tarciem. To najczęstszy i najbardziej podstawowy błąd. Sama tak robiłam przez dłuższy czas, nie zdając sobie sprawy, że robię źle. Zahaczanie włosów o ubrania i niewłaściwe szczotkowanie także niosą za sobą opłakane konsekwencje.

Suszenie włosów gorącym nawiewem… wysoka temperatura ma fatalny wpływ na włosy. Otwiera łuski, przez co są bardziej podatne na uszkodzenia. Mokre włosy są najbardziej podatne na uszkodzenia. To samo dotyczy modelowania włosów z użyciem wysokiej temperatury. Najlepiej pozostaw włosy do wyschnięcia. Jeżeli jednak jesteś zwolenniczką suszenia, trzymaj suszarkę w odpowiedniej odległości od włosów i używaj wyłącznie chłodnego nawiewu.

Końcówki rozdwajają się także wtedy, gdy brak im odpowiedniego odżywienia i nawilżenia. Długo byłam właścicielką włosów farbowanych, co jeszcze bardziej nasilało problem.

Czeszesz mokre włosy bez użycia odżywki? To błąd. Jak już mówiłam, najbardziej podatne na uszkodzenia są włosy mokre, więc nawet czesanie im szkodzi.

Niewłaściwa dieta 

To bardzo częsty problem. Nawet nie widziałam, że tak wielu cennych składników brakuje w mojej diecie… Zróżnicowana dieta jest podstawą pięknych włosów, skóry, paznokci. Niedobór mikroelementów przynosi fatalne skutki. Nigdy nie zapominaj o witaminach z grupy B, witaminie A, E. Cynk i żelazo też są wyjątkowo istotne!

Odpowiednia pielęgnacja…

…to klucz do sukcesu! Bez odpowiedniej pielęgnacji dostosowanej do typu twoich włosów nie pozbędziesz się i nie zapobiegniesz zniszczeniom. Grunt to odpowiednie mycie włosów. Wiele z nas robi to źle, naprawdę!

Myj włosy łagodnie i nie używaj do tego paznokci, lecz opuszków palców. Włosy podatne są na wszelkie wgniecenia i uszkodzenia, a nieprawidłowe mycie sprawia, że się wykruszają. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że tyle rzeczy robiłam źle. Szampon rozcieńcz z wodą, a dopiero potem nakładaj go na włosy. W ten sposób nie będziesz nimi dodatkowo pocierać, a ponadto zaoszczędzisz, bo użyjesz mniej produktu! 😉

Po każdym myciu włosy potrzebują odżywienia. Nigdy nie zapominaj o odżywce, bo nie poradzisz sobie w walce ze zniszczonymi końcami. W pielęgnacji pomogą ci też maski do włosów i olejki. To sprawdzony sposób na rozdwojone końcówki.

Bardzo często zła dobrana pielęgnacja skutkuje zniszczonymi końcówkami. Nie pozbędziesz się problemu bez odpowiedniej diety i kosmetyków. Daj znać w komentarzu, jakie są twoje sposoby na rozdwojone końcówki!

Poprzedni Post
Jak dbać o tłuste włosy? Najlepsze sposoby na tłuste głowy!
Następny Post
Czy każda kobieta może mieć piękne usta?

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź