15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Jakie są moje sposoby na ładne paznokcie? Pielęgnacja paznokci krok po kroku

sposoby na ładne paznokcie

„Ładne paznokcie‟ ‒ co to właściwie znaczy? Moim zdaniem paznokcie, żeby były ładne, nie muszą być pomalowane kolorowym lakierem ani ozdobione wzorkami. Ładne paznokcie to w moim rozumieniu paznokcie zdrowe, dlatego zamiast malować ich i zdobić, po prostu je pielęgnuję. Oto moje sposoby na ładne paznokcie.

Moje sposoby na ładne paznokcie

Mniej znaczy więcej

Otóż to, w każdej dziedzinie życia, nawet w kwestii lakierów do paznokci. Niezależnie od tego, czy są hybrydowe, żelowe, czy akrylowe, wszystkie wysuszają płytkę i blokują dostęp powietrza. W konsekwencji paznokcie stają się mało elastyczne oraz łatwo się łamią i rozdwajają. Jeżeli malujemy je regularnie, a tym samym nie dajemy im czasu na regenerację, po prostu je osłabiamy. Z tego powodu pierwsze, co robię, żeby mieć ładne = zdrowe paznokcie, to odstawiam wszystkie lakiery na minimum dwa, trzy tygodnie.

Rękawice ochronne na ładne paznokcie

Kondycja paznokci pogarsza się na skutek częstego kontaktu z detergentami. Wszelkie prace domowe wykonywane bez rękawiczek, to znaczy mycie naczyń, okien i podłóg, ścieranie kurzu oraz pranie ręczne, to najgorsza krzywda, jaką możemy wyrządzić naszym dłoniom i paznokciom.

Dieta na ładne paznokcie

Wzmacniająco na paznokcie działa także zdrowa dieta. Z tego powodu mój jadłospis jest bogaty w orzechy oraz pestki dyni i słonecznika, które są źródłem cynku, miedzi, krzemu i innych minerałów.

Domowy manicure krok po kroku

Teraz, kiedy zadbałyśmy o ‒ powiedzmy ‒ infrastrukturę, możemy skupić się na pielęgnacji. Jak uzyskać efekt ładnych, naturalnych paznokci? Poprzez domowy manicure i odżywczą kąpiel. Ten rytuał pielęgnacyjny nawilży skórki i wzmocni płytkę.

Jak robię domowy manicure?

 1. Usuwam stary lakier zmywaczem bezacetonowym i myję ręce łagodnym mydłem.
 2. Piłuję paznokcie, aby nadać im pożądany kształt. Używam pilnika papierowego (może być szklany, jeżeli wolicie) i piłuję tylko w jedną stronę.
  3. Smaruję skórki płynem zmiękczającym. Możecie zrobić to samo lub przez kilka minut potrzymać dłonie w wodzie z dodatkiem oliwki.
  4. Osuszam dłonie i delikatnie odsuwam nadmiar skórek drewnianym patyczkiem.
  5. Wycinam skórki ostrymi cążkami. Nie wycinajcie ich zbyt głęboko, aby nie uszkodzić macierzy paznokcia i nie dopuścić do powstania ranek.

Odżywcza kąpiel dla paznokci krok po kroku

 1. Delikatnie podgrzewam pół szklanki oliwy z oliwek.
 2. Dodaję do oliwy zawartość kapsułki z witaminami A+E (suplement diety dostępny w aptekach) i mieszam całość.
 3. Zanurzam paznokcie w ciepłej oliwce i trzymam przez przynajmniej dziesięć minut.
 4. Nadmiar oliwki wcieram w papierowy ręcznik.

Oczywiście, jeden taki zabieg nie poprawi kondycji paznokci raz na zawsze – aby był skuteczny, musimy być systematyczne. Zarówno manicure, jak i kąpiel odżywczą wykonuję raz w tygodniu. W pozostałe dni nawilżam płytkę za pomocą olejków lub gotowych preparatów z drogerii, które wcieram w paznokcie, a zwłaszcza w macierz (jasny półokrąg u nasady płytki). Najczęściej używam olejku rycynowego (zapobiega rozdwajaniu się i pękaniu płytki), arganowego (działa nawilżająco i opóźnia proces starzenia) oraz odżywek witaminowych na bazie olejków lub w formie bezbarwnego lakieru. Za to jak ognia unikam odżywek z formaldehydem, ponieważ wysusza i matowi paznokcie oraz niekorzystnie działa na skórki.

Manicure japoński

Ten zabieg odżywczy jest polecany w przypadku suchych, rozdwajających się paznokci. Polega na intensywnym wcieraniu w płytkę zielonej pasty, która jest bogata w składniki wzmacniające, to znaczy krzemionkę z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli, keratynę oraz witaminy A i E. Manicure japoński owocuje odżywionymi i naturalnie różowymi paznokciami pełnymi zdrowego blasku.

A co dla Was znaczy sformułowanie „ładne paznokcie‟ i w jaki sposób dbacie o swoje?

jak wybrać perfumy?
Poprzedni Post
Jak wybrać najlepsze perfumy? Mini poradnik po zapachach
właściwości biotyny
Następny Post
Biotyna. Jakie ma właściwości, gdzie jej szukać i jakie są objawy niedoboru?

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź