15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Balsam do ciała w kostce: DIY. Mój przepis

Hej dziewczyny!

Dziś będą warsztaty kreatywne.

Chcę was namówić do stworzenia balsamu w kostce, który p pierwsze będzie totalnie naturalny, po drugie mega wydajny a po trzecie – nie zajmuje dużo miejsca, więc jest idealny na wakacyjne wyjazdy.

Balsam do ciała w kostce jest w zasadzie dosyć miękkim specyfikiem, przypominającym bardziej mydełko niż balsam. Niezmiernie łatwo jest je wykonać, a w akcie tworzenia najważniejszym składnikiem jest… nasza wyobraźnia. To dzięki niej stworzycie balsam, które jest idealny dla was.

Jego bazowymi składnikami są gęste masła do pielęgnacji ciała i włosów: shea, babassu, cupuaku itp. Dodaje się je w równych proporcjach do wosku pszczelego:

50 g masła shea = 50 g wosku pszczelego

Masełka można nabyć w każdym sklepie z kosmetykami naturalnymi. Aby połączyć je ze sobą, należy je ogrzać, np. w mikrofali. Pamiętajcie, że dodając kilka masełek, ich łączna gramatura musi wynosić tyle samo, co wosku pszczelego. Teraz wystarczy wlać powstałe w ten sposób, ciekłe olejki do jakiejś fikuśnej foremki (z silikonowej łatwiej wam będzie wydobyć balsam w kostce, kiedy już stężeje) i odstawić w chłodne miejsce, aby masełka na powrót stężały.

Jeśli chcecie, aby wasz balsam pięknie pachniał i był wyjątkowy, wystarczy dodać do niego kilka „tajnych składników”. Lista pomysłów jest długa…Ja zdradzę wam moje ulubione składniki, które często dodaje do kompozycji z trzech olejków:

֎ kilka kropli naturalnego olejku eterycznego – moim ulubionym zapachem jest ten z trawy cytrynowej, ale wy możecie oczywiście wykorzystać każdy inny olejek, albo pobawić się w twórczynie nowych zapachów i łączyć do woli kilka różnych zapachów, aby stworzyć nowe, ciekawe i intrygujące… tylko nie przekombinujcie, dziewczyny 😀

֎ witamina E w kropelkach – wystarczą 3-4 krople na balsam wielkości muffinki

֎ kompleks witamin w proszku (zamiast jednej, samotnej witaminy E możecie zaopatrzyć się w specjalne witaminy, które idealnie nadają się nie tylko do tworzenia kremów, ale również wszelkich innych kosmetyków)

Balsam w kostce jest niezwykle komfortowy w użyciu: kostka po zetknięciu z ciałem ogrzewa się i lekko topi. Wystarczy zatem pocierać nim skórę lub lekko ogrzać w dłoniach i nanosić rękami na ciało, masując przy tym skórę.

Balsam będzie również świetnym prezentem dla przyjaciółki. Enjoy! 😀

Poprzedni Post
Włosy bez suszarki? Test nowego kremu od Bumble and Bumble Don’t Blow It
Następny Post
Jak dbać o oczy? Okulary przeciwsłoneczne z filtrami