15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Peeling peelingowi nie równy. Gommage, enzymatyczny, mechaniczny – który wybierasz?

rodzaje peelingów

Siema!

W świecie, w którym piękny wygląd to podstawa, bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiednich kosmetyków. Wśród produktów, które zapewnią nam, dziewczynom, idealną skórę, są peelingi. Jeżeli ich nie stosujesz, to nawet nie wiesz, ile dobrego zabierasz cerze. Na rynku kosmetycznym dostępne są trzy rodzaje tych produktów: gommage, enzymatyczne i mechaniczne. Który z nich będzie najlepszy dla ciebie? Pomocne rady znajdziesz w moim artykule.

PEELING GOMMAGE

Dla kogo będzie najlepszy?

Peeling gommage jest stworzony dla skóry wrażliwej, delikatnej i nie przepadającej za silnym złuszczaniem lub działaniem peelingu enzymatycznego. Oczyszczają pory skóry, usuwają martwe komórki naskórka i wygładzają powierzchnię cery. Zadbają również o skórę naczynkową, bo nie zakłócą kurczenia i rozkurczania się naczynek krwionośnych. Peelingi gommage można stosować też na skórze tłustej w trakcie złuszczania kwasem o niskim stężeniu. Podczas pielęgnacji kosmetyk roluje się i zbiera zanieczyszczenia z powierzchni skóry.

Jak stosować peeling gommage?

Co ciekawe peelingi gommage możemy stosować nawet codziennie na całą twarz lub na wybrane jej części. Na zwilżoną cerę nakłada się produkt, a następnie masuje do uzyskania charakterystycznych drobinek. Po zabiegu twarz spłukuje się i nakłada ulubiony krem. Peeling gommage najlepiej sprawdzi się u tych, którzy szukają czegoś delikatnego, co można łączyć z innymi produktami i stosować na skórze zapychającej się, i to niezależnie od jej rodzaju.

PEELING ENZYMATYCZNY

Dla kogo będzie najlepszy?

Peeling enzymatyczny najlepiej sprawdzi się przy skórze zmęczonej, suchej, zanieczyszczonej i trądzikowej. W drogerii możesz kupić gotowy produkt lub zamówić bromelainę i papainę, czyli półprodukty, z których własnoręcznie przygotujesz peeling, samodzielnie dobierając ich stężenie. Działanie preparatu możesz osłabić przez dodanie niewielkiej ilości żelu lub kremu. Dużym plusem stosowania peelingu enzymatycznego jest to, że nakłada się go w miejsca trudno dostępne dla innych peelingów, np. kąciki ust i skrzydełka nosa, a także większe partie ciała.

Jak stosować peeling enzymatyczny?

Częstotliwość zabiegów zależy od stężenia bromelainy lub papainy w kosmetyku. Jeżeli peeling zawiera dużą ilość któregoś z tych enzymów, to wystarczy, że użyjesz go raz na tydzień. Produkty o delikatniejszym działaniu możesz stosować dwa lub trzy razy w tygodniu. Wszystko zależy od tego, jak reaguje twoja skóra i od tego, jakie są jej potrzeby.

PEELING MECHANICZNY

Dla kogo będzie najlepszy?

Peelingi mechaniczne są przeznaczone dla każdego rodzaju skóry, pod warunkiem, że dobrze reaguje na tarcie i działanie większych lub mniejszych drobinek. Nie zaleca się natomiast używania takiego produktu złuszczającego do cery naczynkowej, bardzo wrażliwej, alergicznej lub z aktywnym trądzikiem. Peelingów mechanicznych nie wolno stosować pod oczy. Pamiętaj, że to wielkość ściernych cząsteczek ma wpływ na efekt. Im większe, tym usuwanie naskórka będzie lepsze, jednak z drugiej strony może prowadzić do podrażnień. A jeśli ścierne cząsteczki będą mniejsze, to efekt może cię nie zadowolić. Jeżeli w drogerii nie znalazłaś dla siebie odpowiedniego kosmetyku, to peeling zrób w domu. Wykorzystaj cukier, sól, płatki owsiane lub fusy po kawie. Zmieszaj je z miodem, jogurtem lub żelem pod prysznic.

Jak stosować peeling mechaniczny?

Wszystko jest uzależnione od wielkości cząsteczek. Peeling mechaniczny najlepiej jest wykonać raz lub dwa razy w tygodniu. Taki rodzaj produktu dobrze się sprawdzi na całym ciele. Usunie martwy naskórek i wygładzi łokcie, pięty i kolana, czyli te miejsca, na których skóra szybko staje się zgrubiała, szorstka i poszarzała.

A jakie są wasze ulubione peelingi?

wszystko o ceramidach
Poprzedni Post
Wszystko i jeszcze więcej co powinnaś wiedzieć o ceramidach
jak wybrać antyperspirant?
Następny Post
Skuteczny, bez aluminium i niedrogi! Jak wybrać antyperspirant?

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź