15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Lecznicza kąpiel w domu – jak ją przygotować?

lecznicza kąpiel w domu

Kąpiele, zwłaszcza te, które same sobie przygotujemy z wybranymi przez nas dodatkami, kosmetykami i akcesoriami w postaci zapachowych świec i lampki wina, mają działanie lecznicze i relaksujące. Są naprawdę fajną sprawą. Jeżeli chciałabyś dostarczyć swojemu ciału i zmysłom prawdziwej przyjemności, to sprawdź, jak zrobić to skutecznie.

Czemu kąpiele są tak ważne?

Kąpiele wykonuje się nie tylko w domu, lecz także w uzdrowiskach i sanatoriach jako zabiegi lecznicze. Podczas nich skóra wchłania wszystkie dostarczone jej składniki. Ten proces stosuje się w miejscach, w których znajdują się naturalne źródła wód mineralnych. Mają bardzo dobre działanie lecznicze. Wody z dużą zawartością soli mineralnych mają różnorodne właściwości: łagodzą, odżywiają i nabłyszczają skórę.

Kąpiele z olejkami eterycznymi

To najprostszy przykład kąpieli. Aromatyczne olejki relaksują, łagodzą skutki stresu, rozluźniają mięśnie. Wystarczy, że do wanny z wodą wlejesz kilka kropel olejku eterycznego, rozpalisz kadzidełko i włączysz relaksacyjną muzykę. Zamiast olejku można dodać kilka płatków kwiatów lub kawałków owoców. Zawierają one sporo witamin i mikroelemenów, które są bardzo cenne dla skóry.

Kąpiele mineralne i solankowe

Są bardzo popularne w sanatoriach, choć można zrobić je w domu. Takie kąpiele wykorzystuje się do leczenia chorób mięśni, stawów i skóry. W aptekach kupisz wszystkie składniki potrzebne do kąpieli mineralnej lub solankowej. Znajdziesz w nich składniki dopasowane do potrzeb twojej skóry, np.: algi morskie, kozie mleko, borowina, wyciąg z bursztynów, lawenda lub olejek cytrusowy. Sole kąpielowe zawierają między innymi: wapń, magnez, potas, jod, sód, brom i związki siarki.

Kąpiele ziołowe

Wykorzystuje się w nich wyciągi ziołowe przygotowane z naparu ze świeżych lub suszonych ziół. Wyróżnia się takie rodzaje kąpieli ziołowej jak:

  • uspokajająco-kojąca z lawendą, melisą lub kozłkiem lekarskim;
  • ujędrniająca z macierzanką, rozmarynem, rumiankiem, szałwią albo miętą;
  • pomocna przy stanach zapalnych skóry i przy alergiach z dodatkiem rumianku, fiołka, siemienia lnianego;
  • stosowana przy trądziku i infekcjach ropnych skóry ze skrzypem, szałwią, miętą, korą dębu lub pączkami sosny;
  • pomocna przy żylakach z nagietkiem, rumiankiem, kasztanowcem lub skrzypem.

Kąpiel na bóle mięśni i nerwobóle

Jest to kąpiel drażniąca skórę łagodząca nieżyty górnych dróg oddechowych, nerwobóle, rwę kulszową, bóle pleców i mięśni. Nie jest polecana dla osób z wrażliwą skórą. A jak ją przygotować? Do wanny z wodą o temperaturze 35 stopni Celsjusza należy wlać 100-150 gramów kwasu mrówkowego lub 200-250 gramów spirytusu mrówkowego. Kąpiel powinna trwać około 10 minut.

jak pozbyć się trądziku?
Poprzedni Post
Trądzik na ciele – przyczyny i skuteczne sposoby, by się go pozbyć
sucha skóra
Następny Post
Czy sucha skóra może być objawem choroby? Przyczyny suchej skóry

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź