15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Jak się pozbyć cellulitu? Moje sposoby na skórkę pomarańczową

jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit łączy kobiety na całym świecie. Niektóre nie doświadczają go nigdy, inne już w wieku nastoletnim. Cellulit dotyka miażdżącą większość mieszkanek krajów cywilizowanych bez względu na wagę i wiek. Dlaczego nie skarżyły się na niego nasze babcie? Powodów jest wiele: niższy wskaźnik otyłości, aktywniejszy tryb życia czy mniejsza dostępność antykoncepcji hormonalnej i innych leków. Wobec tego czy prawidłowa dieta, większa dawka ruchu i odpowiednia pielęgnacja pomogą nam zlikwidować cellulit albo chociaż mu zapobiec? Jak się pozbyć cellulitu? Jakie kosmetyki antycellulitowe polecam? Czy istnieje skuteczna dieta na cellulit? Jak wykonać masaż antycellulitowy i na czym polegają zabiegi antycellulitowe w gabinecie medycyny estetycznej? Zachęcam do lektury!

Jak się pozbyć cellulitu?

Na cellulit trzeba działać systematycznie i wielotorowo. Nie wystarczy sama pielęgnacja, sama dieta ani sam ruch – wszystkie te elementy muszą być ze sobą połączone. Jeżeli codziennie poświęcicie godzinę na energiczny spacer i gimnastykę, przestaniecie jeść byle co i zaczniecie regularnie wmasowywać w ciało odpowiedni preparat, macie szansę pozbyć się cellulitu. Kosmetyki antycellulitowe są skuteczne, ponieważ zawierają składniki wzmacniające skórę i obkurczające naczynia krwionośne, ale nie przyniosą rezultatu, jeżeli nie będą prawidłowo aplikowane. Co to znaczy? Należy je intensywnie wmasowywać w skórę dwa razy dziennie przez około trzech minut. Masaż odgrywa kluczową rolę w walce ze skórką pomarańczową, bo działa drenująco na skórę, czyli pobudza krążenie krwi i pracę komórek oraz wspomaga odprowadzanie wody i limfy z tkanek. Niektórzy są zdania, że odpowiedni masaż jest dużo ważniejszy niż skład kosmetyku!

Kosmetyki antycellulitowe

Kosmetyki antycellulitowe zawierają składniki, które można podzielić na trzy grupy:

  • stymulujące proces lipolizy, czyli przyspieszające spalanie tłuszczu (między innymi kofeina, teofilina, aminofilina, teofilina, ksantyna, rutyna, escyna, żeń-szeń, fasola, jambol, karanta, L-karnityna, retinol, koenzym A oraz olejki eteryczne: cynamonowy i imbirowy);
  • uszczelniające naczynia krwionośne, poprawiające krążenie i zapobiegające zatrzymywaniu w skórze wody i toksyn (między innymi algi zielone i brunatne, bluszcz pospolity, nostrzyk żółty, arnika górska, miłorząb japoński dwuklapowy, ziele skrzypu polnego, kasztanowiec oraz olejki eteryczne: geraniowy, jałowcowy i neroli);
  • ujędrniające, nawilżające, wygładzające i optycznie redukujące objawy cellulitu.

Dieta na cellulit

Wasz jadłospis powinien być bogaty w produkty zawierające błonnik – zarówno nierozpuszczalny, jak i rozpuszczalny w wodzie. Błonnik nierozpuszczalny zabezpiecza przed zaparciami oraz występuje między innymi w grubych kaszach i brązowym ryżu, a błonnik rozpuszczalny spowalnia wchłanianie tłuszczu; jego źródłem są na przykład cytrusy i jabłka.

Masaż antycellulitowy

Regularny masaż to bardzo istotny element walki z cellulitem. Partie skóry pokryte cellulitem powinnyście masować przynajmniej raz dziennie. Oto mój przepis na codzienny masaż antycellulitowy krok po kroku:

  1. Zróbcie sobie prysznic – na przemian ciepły i zimny. Zmiany temperatury sprawią, że krew będzie lepiej krążyć. Za pomocą szorstkiej gąbki lub rękawicy z trawy morskiej zróbcie masaż pobudzający krążenie; kierujcie się w stronę serca.
  2. Dwa lub trzy razy w tygodniu róbcie peeling całego ciała. W ten sposób wygładzicie naskórek i pozwolicie składnikom aktywnym kremu wniknąć głębiej w skórę. Możecie wykorzystać tani i szybki przepis na peeling kawowy, który polega na wymieszaniu dwóch łyżek oliwy z dwiema łyżkami fusów z kawy. Dokładnie nacierajcie ciało przez kilka minut.
  3. Energicznie wcierajcie preparat antycellulitowy przez kilka minut
  4. W przypadku skóry naczynkowej unikajcie preparatów rozgrzewających i zawierających ksantyny, na przykład kofeinę i teofilinę. Obie działają rozkurczowo na naczynka krwionośne, a tym samym osłabiają ich kruche ścianki.
  5. Kiedy wcieracie preparat antycellulitowy, stosujcie minidrenaż limfatyczny. W tym celu podnieście nogę i oprzyjcie ją wyżej. Ułóżcie dłonie na udzie po obu stronach kolana, a kciuki na przedniej części uda. Uciskając, przesuńcie szybko dłonie w górę aż do pośladka. Powtórzcie tę czynność dziesięć razy. Gdy skończycie, ułóżcie dłonie na kolanie i pod nim oraz uciskając, przesuńcie je szybko w górę. Tę czynność też powtórzcie dziesięciokrotnie.

Zabiegi antycellulitowe w gabinecie medycyny estetycznej

Jeżeli domowe metody walki z pomarańczową skórką w Waszym przypadku okazały się nieskuteczne, to może oznaczać, że cellulit znajduje się w zaawansowanym stadium. Wtedy warto przejść się do dobrego gabinetu kosmetycznego lub medycyny estetycznej. Wiele zabiegów szybko poprawi elastyczność i gęstość tkanki, z tym że wszystkie są dość kosztowne i muszą być stosowane seriami. Oto one:

  • Endermologia – masaż z wykorzystaniem specjalnych wałków, które chwytają fałd skórny i go zgniatają. Zabieg wzmacnia skórę i działa przeciwobrzękowo. Niestety, bywa bolesny.
  • Masaż pompą próżniową (vacuum) poprawia ukrwienie partii skóry pokrytych cellulitem i pobudza krążenie limfy. Szczególnie go Wam polecam na miejsca trudne do ręcznego rozmasowania, takie jak miękki brzuch.
  • Ultradźwięki przyspieszają usunięcie tłuszczu z komórek i zmiękczają zwłóknienia. Warto je łączyć z masażem lub zabiegiem kosmetycznym, bo dzięki temu lecznicze składniki docierają głębiej.
  • Mezoterapia – ostrzykiwanie skóry preparatami poprawiającymi przemianę materii w komórkach i napinającymi skórę. Działa tylko w połączeniu z masażem.
  • Laser emituje światło, które dociera do tkanki podskórnej i zwiększa gęstość kolagenu, a tym samym sprawia, że skóra jest lepiej napięta i bardziej zwarta.
  • Body wrap, hannan-body, guam – zabiegi ujędrniające wspomagające odchudzanie. W ich przebiegu ciało jest smarowane preparatami silnie pobudzającymi krążenie jak algi, olejek cynamonowy i imbir oraz ciasno owijane folią. Takie zabiegi ułatwiają spalanie tłuszczu i działają przeciwobrzękowo.

Jakie są Wasze sposoby na cellulit, a które z nich Was zawiodły? Czekam na Wasze opinie!

peeling do twarzy dior
Poprzedni Post
Dior HydrAction Exfoliant Visage – zapomnijcie o innych peelingach do twarzy
woda termalna
Następny Post
Co zawiera woda termalna i jak ją stosować? Co o niej myślę?

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź