15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Najlepsze urządzenia do peelingu kawitacyjnego. Poznaj moje typy i miej piękną cerę

peeling kawitacyjny

Cześć wszystkim!

Jeżeli szukasz alternatywny dla manualnego oczyszczania twarzy, to peeling kawitacyjny jest w sam raz dla ciebie. Najlepsze jest jednak to, że taki zabieg możesz zrobić sama w domu. Wystarczy wybrać odpowiednie urządzenie. Czym kierować się podczas tych urodowych zakupów? Poznaj moje wskazówki i zobacz, jakie efekty da ci peeling kawitacyjny przeprowadzony samodzielnie.

Czym jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg, podczas którego oczyszcza się skórę twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg ma działanie bakteriobójcze i dezynfekujące, co zapobiega pojawianiu się stanów zapalnych. Wspomaga leczenie trądziku, rozjaśnia przebarwienia i przygotowuje skórę do dalszych zabiegów przez poprawienie wchłanialności. Peeling kawitacyjny spłyca niewielkie zmarszczki, ujędrnia, nawilża i niweluje niewielkie blizny po trądziku.

Niestety nawet tak nieinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny zabieg wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Należą do nich między innymi: choroby tarczycy, problemy z układem krążenia, ciąża, uczulenie na materiał, z którego wykonane jest urządzenie, infekcje, gorączka, zapalenie zatok, osteoporoza, metalowe elementy w ciele (rozrusznik serca, implanty, aparat na zęby).

Peeling kawitacyjny w domu – wybieramy najlepsze urządzenie

Do peelingu kawitacyjnego przyda ci się urządzenie nazywane skin cleaner lub skin scrubber. Daje możliwość przeprowadzenia zabiegów przeciwzmarszczkowych i antycellulitowych, wspomaga także leczenie problemów skórnych. Każde urządzenie do peelingu kawitacyjnego stosuje technologię ultradźwiękową i kawitację, czyli rozerwanie kropel cieczy, która zostaje zaaplikowana na skórę. W efekcie tworzą się mikrobąbelki transportujące odżywczą substancję w głąb skóry.

Które urządzenie do peelingu jest najlepsze? Wybierz takie, które spełnia następujące wymogi:

  • jest bezpieczne i funkcjonalne w użytkowaniu;
  • ma ledowy wyświetlacz;
  • ma opcję samodzielnego wyłączenia się po zabiegu;
  • jest lekkie oraz ma ergonomiczny kształt i długi kabel zasilania;
  • ma osłonę na szpatułkę;
  • ma funkcje sonoforezy.

Czym jest sonoforeza?

Peeling kawitacyjny i sonoforeza powinny być wykonane jednocześnie, żeby zapewnić jak najlepsze efekty. Sonoforeza polega na wprowadzeniu odżywczych składników zawartych w ampułce w głąb skóry za pomocą fali ultradźwiękowej. Preparat jest dopasowany do potrzeb skóry i przynosi następujące efekty: nawilżenie, regeneracja, dotlenienie, ujędrnienie i rozświetlenie.

Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu?

Do wykonania peelingu kawitacyjnego będziesz potrzebowała urządzenia, wacików kosmetycznych i płynu do zwilżenia skóry. Możesz wybrać wodę mineralną, tonik bezalkoholowy, sól fizjologiczną lub wodę kwiatową (hydrolat). Zrób dokładny demakijaż, zdejmij biżuterię i aparat ortodontyczny (jeśli jest ruchomy). Cerę spryskaj płynem, a szpatułkę aparatu ustaw względem skóry pod kątem 45°. Ważne jest, żeby podczas zabiegu skóra stale była zwilżona. Pamiętaj też o zbieraniu zanieczyszczeń z powierzchni buzi za pomocą płatka kosmetycznego. Ruchy dłoni powinny być pewne i płynne – nie wolno zatrzymywać szpatułki w jednym miejscu na skórze, bo mogłoby wtedy dojść do podrażnień. Cały zabieg trwa około 15 minut, a na jego zakończenie buzię należy przemyć płynem i nałożyć krem.

Jakie efekty daje peeling kawitacyjny w domu?

Jeżeli chcesz zobaczyć dobre efekty, to musisz regularnie powtarzać zabieg. Peeling kawitacyjny sprawia, że:

  • dochodzi do łuszczenia się martwych komórek skóry, usuwania nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń;
  • skóra jest głęboko nawilżona i dotleniona;
  • bakterie wywołujące trądzik są zniszczone;
  • stany zapalne są zlikwidowane;
  • poziom kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego poprawia się;
  • cera staje się gładsza, jaśniejsza i zdrowsza;
  • mięśnie twarzy są stymulowane, a zmarszczki zmniejszone.

Dla uzyskania takich rezultatów niezbędne jest przeprowadzenie około 12 zabiegów. Jeśli masz cerę tłustą, to zaleca się, żeby zabiegi powtarzać raz w tygodniu.

To co, dziewczyny, następny peeling kawitacyjny zróbcie same w domu!

domowy warsztat kosmetyczny
Poprzedni Post
Składamy zamówienie na półprodukty, czyli domowy warsztat kosmetyczny
peeling chemiczny
Następny Post
Ale kwas! Dlaczego warto zainwestować w peeling chemiczny?

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź