15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Jak skutecznie zlikwidować rozstępy? Kilka propozycji dla każdej z was

jak zlikwidować rozstępy

Cześć!

Rozstępy – zmora wielu kobiet i mężczyzn. Jeżeli białe lub czerwone prążki są i na twoim ciele, to sprawdź, jak szybko i skutecznie możesz się ich pozbyć. Pamiętaj, że zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie. Na szczęście i na rozstępy w zaawansowanym stadium można coś zaradzić. Zapraszam do lektury!

Czym są rozstępy?

Dacie wiarę, że rozstępy występują aż u 70% kobiet i 40% mężczyzn? Najczęściej pojawiają się na udach, brzuchu, piersiach, rękach i pośladkach. Przybierają formę białych, różowych, czerwonych lub fioletowych prążków. Występują u kobiet w ciąży, osób uprawiających sporty siłowe i u tych ludzi, którzy szybko przybrali na masie; mogą pojawić się po operacji powiększania biustu. Do przyczyn powstawania rozstępów zalicza się:

  • czynniki hormonalne i genetyczne;
  • znaczny wzrost masy ciała w bardzo krótkim czasie;
  • ciążę;
  • zaburzenia w funkcjonowaniu tkanki łącznej;
  • przyjmowanie substancji bogatych w niektóre hormony steroidowe.

Rozstępy powstają na skutek rozciągania się skóry i jej osłabienia oraz zerwania włókien kolagenowych i elastynowych. Nie są groźne dla zdrowia, lecz stanowią problem estetyczny i psychiczny. Jak powstają rozstępy? Podczas pierwszej fazy, zapalnej, przybierają ciemnoczerwony, a potem siny kolor. Dochodzi do zniekształcenia włókien kolagenowych i obrzęku skóry właściwej. W kolejnej fazie rozstępy bledną i stają się pomarszczone. Następuje wtedy znaczny spadek poziomu kolagenu i elastyny.

Jak pozbyć się rozstępów?

Jeżeli jesteś w ciąży, planujesz intensywny i długotrwały wysiłek fizyczny lub jesteś genetycznie narażona na powstawanie rozstępów, to pamiętaj o prawidłowej pielęgnacji ciała. Ważne jest peelingowanie i nawilżanie skóry. Takie zabiegi ujędrnią i wygładzą skórę oraz zatrzymują wodę w jej środku. W ten sposób zapobiegniesz pojawianiu się rozstępów i innych niedoskonałości. Jeżeli jednak na twoim ciele już pojawiły się białe lub czerwone prążki, to poznaj proste sposoby, dzięki którym je usuniesz. Oto najpopularniejsze z nich:

  1. Peeling chemiczny kwasem glikolowym. Na skórze objętej rozstępami lekarz rozprowadza preparat o stężeniu 70%, a po upływie kilku minut neutralizuje kwas glikolowy specjalnym produktem. Jakie efekty daje taki peeling chemiczny? Seria zabiegów złuszcza martwe komórki naskórka, spłycając w ten sposób rozstępy, ujędrniając skórę, pobudzając procesy regeneracyjne i wspomagając produkcję kolagenu.
  2. Mezoterapia. Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę odżywczej substancji za pomocą cienkiej i krótkiej igły. Jest bezbolesny, ale dla poczucia komfortu pacjentka może poprosić o miejscowe znieczulenie. Po zakończeniu zabiegu lekarz masuje ostrzykiwane miejsca, żeby lecznicza substancja równomiernie się rozprowadziła. Mezoterapia spłyca rozstępy, ale pod warunkiem, że jest wykonywana regularnie. Do osiągnięcia zadowalających efektów potrzebnych jest około pięciu zabiegów powtarzanych co dwa tygodnie.
  3. Mikrodermabrazja. To mechaniczne usuwanie kolejnych warstw skóry. Zabieg jest bezbolesny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Podczas zabiegu stosuje się różne aparaty do mikrodermabrazji: wykorzystujące ultradźwięki lub głowice diamentowe i korundowe. Zabieg spłyca rozstępy, a pierwsze efekty widoczne są od razu po nim. Do uzyskania pożądanych efektów potrzebnych jest kilka zabiegów powtarzanych co miesiąc.
  4. Laseroterapia. Zabieg polega na złuszczaniu blizny przez jej podgrzanie i odparowanie wierzchnich warstw skóry. Laseroterapia wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, a bezpośrednio po niej na skórze mogą pojawić się zaczerwienienie i obrzęk. Następnego dnia w miejscu rozstępów potraktowanych światłem lasera pojawiają się strupki, które po dwóch tygodniach odpadają. Najlepsze efekty daje od 4 do 8 zabiegów powtarzanych co 6 do 12 tygodni. W miejscu usunięcia rozstępów mogą pojawić się ciemnobrązowe ślady, które po jakimś czasie znikną.
  5. Krioterapia. Podczas zabiegu wykorzystuje się urządzenie wytwarzające zimno o temperaturze -15°C. Na skórę nakłada się żel z zawartością witamin, minerałów i aminokwasów. Dzięki substancji skóra regeneruje się, a produkcja kolagenu i elastyny jest lepsza. W trakcie krioterapii dochodzi do gwałtownych skurczów i rozkurczów naczyń krwionośnych. To poprawia krążenie w skórze i wchłanianie się składników aktywnych preparatów.
  6. Ćwiczenia. Aktywność fizyczna potrafi poprawić kondycję skóry i zapobiec pojawianiu się rozstępów. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie, redukują tkankę tłuszczową oraz wpływają na poprawę kondycji i wydolności tlenowej organizmu. Dzięki nim skóra będzie lepiej ukrwiona i napięta, zyska także zdrowszy i bardziej naturalny koloryt. Pamiętaj, że w trackie ćwiczeń i po zakończonym treningu należy uzupełnić zapas płynów. Dlatego spożywaj wodę i stosuj kosmetyki nawilżające (aktywność fizyczna otwiera pory skóry i poprawia wchłanialność odżywczych składników).

A może znacie jakieś inne sposoby na pozbycie się rozstępów?

domowe sposoby na łupież
Poprzedni Post
Mój cichy wróg – łupież. Jak się go pozbyć domowymi sposobami?
Recenzja - pisak do brwi Nanobrow Microblading Pen
Następny Post
Recenzja na blogu – pisak do brwi Nanobrow Microblading Pen

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź