15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Ale kwas! Dlaczego warto zainwestować w peeling chemiczny?

peeling chemiczny

Cześć!

Przebarwienia, zmarszczki, pieprzyki i inne niedoskonałości są tym, co kobiety, w tym ja i ty, nienawidzą najbardziej. I za wszelką cenę chcą się tego pozbyć. Na szczęście z pomocą przychodzą nam kwasy i peelingi chemiczne. Ale który będzie dla ciebie najlepszy? Przeczytajcie mój dzisiejszy wpis, a wszystkiego się dowiecie.

Czym jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to zabieg polegający na usunięciu martwego naskórka poprzez nałożenie chemicznego preparatu złożonego z leczniczych i pielęgnujących substancji. Zabieg wykonuje się na twarz, szyję, dekolt, dłonie lub plecy. Jego działanie polega na spłyceniu zmarszczek, rozjaśnieniu przebarwień, wygładzeniu powierzchni skóry i wizualnym odmłodzeniu. Chemiczne złuszczanie naskórka nie wymaga anestezji i długich okresów rekonwalescencji. Przed przystąpieniem do zabiegu zaleca się przygotowanie skóry poprzez stosowanie drogeryjnych kremów z zawartością kwasów o stężeniu 8-10%. Dzięki temu pH skóry obniży się, a peeling właściwy będzie skuteczniejszy.

Wyróżnia się trzy rodzaje peelingów chemicznych:

  • powierzchniowy – polega na usunięciu naskórka, zredukowaniu niewielkich zmarszczek i drobnych przebarwień, pomaga w walce z trądzikiem;
  • średnio głęboki – podczas zabiegu zostaje złuszczony i naskórek, i skóra właściwa, dzięki niemu usuwane są większe zmarszczki, blizny potrądzikowe i przebarwienia;
  • głęboki – oddziałuje na naskórek i skórę właściwą, podczas zabiegu stosowane są jednak preparaty o bardzo silnym działaniu, tego peelingu używa się do eliminacji głębokich zmarszczek i blizn, a wykonywany jest po konsultacji u lekarza.

Peeling chemiczny a rodzaj skóry

  1. Skóra trądzikowa wymaga zastosowania kwasu salicylowego. Ten preparat ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, zapobiega powstawaniu blizn i przebarwień. Co więcej kwas salicylowy rozpuszcza tłuszcze, oczyszcza pory skóry i mieszki włosowe. Jeżeli jesteś na niego uczulona, to możesz zastosować kwas pirogronowy, który ma delikatniejsze działanie. Można używać go w aktywnej fazie trądziku pospolitego i u osób, które mają trądzik różowaty.
  2. Skóra wrażliwa jest zbyt delikatna, żeby stosować na niej większość kwasów. Jest jednak jeden, który sprawdzi się na niej znakomicie. To kwas migdałowy, który nie ma drażniącego działania i nie powoduje nadwrażliwości na światło słoneczne. Z tego powodu taki peeling można wykonać o każdej porze roku. Kwas migdałowy ma odmładzające i rozjaśniające działanie, a co najlepsze świetnie nawilży suchą i wrażliwą skórę
  3. Skóra naczynkowa powinna być traktowana bardzo delikatnie. Kwas, który będzie na niej zastosowany, nie może podrażnić i wywołać rumienia. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się kwas azelainowy obkurczający naczynia włosowate, zmniejszający zaczerwienienie i pomagający w walce z trądzikiem różowatym. Poza tym rozjaśnia przebarwienia pozapalne, urazowe, oparzeniowe i posłoneczne.
  4. Skóra dojrzała potrzebuje skutecznego odmłodzenia, czyli spłycenia zmarszczek, ujędrnienia, usunięcia przebarwień, zwiększenia gęstości i wzmocnienia włókien kolagenowych. Pomogą w tym dwa kwasy: glikolowy i ferulowy. Ten pierwszy ma silne działanie złuszczające, pobudza tkanki skóry do produkcji kolagenu, uelastycznia i wygładza cerę. Drugi natomiast rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry. Dzięki niemu rysy twarzy są łagodniejsze, a napięcie skóry lepsze.

Kwasowe szaleństwo – przydatne informacje

Czy wiesz, że najsilniejszym kwasem jest kwas fenolowy? Peeling z zastosowaniem tego produktu mocno złuszcza i sięga aż do skóry właściwej. Poradzi sobie ze zmarszczkami, przebarwieniami, bliznami i utratą jędrności. Ma jednak działanie drażniące i może powodować silne powikłania. Właśnie z tego powodu peeling z kwasem fenolowym należy wykonać tylko raz w życiu.

A jakich kwasów używałyście lub planujecie zastosować?

peeling kawitacyjny
Poprzedni Post
Najlepsze urządzenia do peelingu kawitacyjnego. Poznaj moje typy i miej piękną cerę
jak zregenerować paznokcie
Następny Post
Jak szybko i skutecznie zregenerowałam paznokcie, czyli mini przewodnik z pazurem

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź