15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 http://kluczdopiekna.pl 300

Hybrydy w pytaniach i odpowiedziach – ważne rzeczy, o których nie mówi nikt!

manicure hybrydowy

… tylko ja! 🙂
Jeśli w kwestiach hybrydy dopiero raczkujecie i wszystkie dzikie stylizacje wydają Wam się mea trudne, jeśli nie udaje się Wam nałożyć cyrkonii, jeśli pyłki się nie chcą trzymać… dziś to wszystko się zmieni! 🙂 Zapraszam na tajniki robienia paznokci hybrydowych, o których mało kto Wam powie.

Dlaczego mój pyłek nie robi efektu lustra?

Prawdopodobnie dlatego, że nakładasz go na tradycyjny top. Lepka warstwa dyspersyjna nie ułatwia mu “ślizgania” się po powierzchni, stąd pyłek bardziej się przyczepia, niż tworzy taflę. Spróbuj pomalować paznokcie topem no wipe i utwardzić w lampie, a następnie nałożyć pyłek za pomocą aplikatora do cieni.

Dlaczego zalewają mi się skórki?

Zalewanie skórek to typowy błąd początkujących, ale nie tylko, uwierzcie mi, że każdemu się zdarza. Jest na to rada: zanim nałożysz kolor, jeszcze raz odsuń je patyczkiem (nawet jeśli wcześniej przed matowieniem płytki już to robiłaś). Malując je nie dojeżdżaj do samego końca płytki, lecz zostaw milimetr odstępu – nie wygląda to źle, a skórki pozostaną idealnie czyste.

Tajemnicą wszystkich początkujących jest też tzw. guma do skórek, czyli buteleczka produktu, który wygląda jak bezbarwny lakier, ale nim nie jest:) To coś jak masa plastyczna, dzięki której nie pobrudzisz sobie skórek, ponieważ nakładasz ją na nie przed robieniem hybrydy. Masa zasycha, chroni skórki przed zalaniem, jeśli coś wyjdzie poza płytkę to i tak później zdejmujesz gumową warstwę, delikatnie chwytając ją pęsetą.

Jak nałożyć cyrkonię?

Dla mnie też było to trudne i irytujące aż poznałam mega prostą metodę, czyli… nakładanie (nabieranie) cyrkonii za pomocą woskowej kredki. Proste, prawda? Nic jej nie pochwyci lepiej i sprawniej niż maleńka, woskowa kredka, która jest miękka. Po prostu dociśnij ją do aplikacji – nawet najmniejszy diamencik przyczepi się do wosku – a następnie nałóż ją na paznokieć, w miejscu, w którym nałożyłaś odrobinę topu lub specjalnego kleju. Utwardź, pomaluj topem całą płytkę, utwardź ponownie. Gotowe!

Co to są bubble nails?

To bardzo prosty do zrobienia i szalenie modny w tym sezonie efekt. Do jego wykonania potrzebny Ci jedynie płyn do naczyń! Rozrób go z wodą tak, by powstała piana. Nałóż ją na pomalowany kolorem i topem (uwaga, tu ważne: top nie może być utwardzony) paznokieć, o czym wsuń paznokieć z pianą do lampy i utwardź, Utworzą się zaskakujące bąbelki, czyli tzw. bubble nails lub jeśli wolisz piankowe paznokcie.

Czy to prawda, że można nałożyć cień do powiek na paznokcie?

Oczywiście, najlepiej perłowy lub brokatowy – to da efekt podobny do pyłków na paznokciach. Od razu wyjaśniam i uprzedzam, że ładniejszy efekt powstaje na paznokciach z ciemnym podkładem,czyli najlepiej czarnym lakierem. Cień wcieraj pacynką, czyli aplikatorem do paznokci na bazę typu no wipe. Możesz łączyć ze sobą cienie i efekty – stworzysz niepowtarzalne stylizacje! Aha, jeszcze wzmianka: nie ma różnicy czy użyjecie cienia w kamieniu, czy sypkiego, dlatego śmiało sięgajcie po różne i twórzcie ciekawe efekty.

Farbki akwarelowe do zdobienia paznokci?

Jak najbardziej! Jeśli chcesz wypróbować tzw. efekt smoky nails, a nie chcesz wydawać pieniędzy na specjalny pyłek, wystarczy, że użyjesz rozmieszanej woda farbki. Najpierw jednak pomaluj paznokcie czarnym lakierem, następnie na utwardzoną czerń nakładaj specjalny biały lakier do zdobień, tworząc przy tym nieregularny efekt dymu. Utwardź, przetrzyj blokiem polerskim, aby zwiększyć przyczepność i pomaluj białe ślady akwarelą. Gdy wyschną – pokryj topem i utwardź w lampie. Super prosta stylizacja gotowa w kilka chwil! Oczywiście kolory akwareli możesz łączyć do woli, alby uzyskać zaskakujące stylizacje. Powodzenia!

jak ujarzmić brwi?
Poprzedni Post
Jak ujarzmić brwi? Regulacja łuku brwiowego i makijaż
Następny Post
Moja pielęgnacja z Image Skincare: Reconstructive Repair Creme (dwa miesiące później)

0 Komentarz

Zostaw Odpowiedź